Moralinių vertybių svarba visuomenėje refleksija


Refleksija. Moralinių vertybių svarba šiuolaikinėje visuomenėje.

Anot Šopenhauerio savižudybė kiekviename mieste, religijoje suprantama skirtingai. Vienur ji smerkiama, kitur, manoma, kad tai nusivylusio žmogaus išsigelbėjimas, dar kitur toks elgesys sukelia žmonių pasipiktinimą, o kiti, mano, kad taip elgdamasis žmogus daro nusikaltimą. Apskritai visų pirma reikėtų išsikelti klausimą kas yra savižudybė? Ir, manau, kad kiekvienas pasakytų tą patį apibrėžimą, kad tai sąmoningas savo paties gyvybės nutraukimas. Tai prieš save nukreiptas veiksmas, kurio tikslas yra mirtis.

Tačiau egzistuoja įvairūs požiūriai į savižudybę. Daugelyje religijų tai yra labai smerktina nuodėmė, pasak Šopenhauerio tai būdinga žydų religijos išpažinėjams, jie šį gestą netgi laiko nusikaltimu. Taipogi yra ir kitokių požiūrių, pasak filosofą Plinijų nereikia gyvenimo taip labai geisti, nes kad ir kuo žmogus bebūtų jis vis tiek kada nors sulauks mirties, nesvarbu kokia ji būtų ar savo valia ar ne.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (609 žodžiai)
  • Gintarė
  • Moralinių vertybių svarba visuomenėje refleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Moralinių vertybių svarba visuomenėje refleksija. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/moraliniu-vertybiu-svarba-visuomeneje-refleksija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:26
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo