Morfinas


Įvadas. Kas yra morfinas? Istorija. Veikimas. Analogai. Išvados. Šaltiniai.


Morfinas- vienas iš skausmą slopinančių vaistų, aguonos Papaverum Somniferum alkaloidas, fenantreno darinys. Stipriam skausmui malšinti šis narkotikas vartojamas tabletėmis ir ampulėmis. Morfinas sukelia euforiją, tačiau vartojant ilgą laiką vystosi fizinė ir psichologinė priklausomybė. Morfinas yra stipriausias iš žinomų analgetikų, jis malšina skausmą nemažindamas sąmoningumo. Darbo tikslas: išnagrinėti morfiną ir peržvelgti jo analogus

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti, kas yra morfinas, jo gavimo būdus.

Sužinoti morfino istoriją.

Apžvelgti morfino veikimą organizme.

Panagrinėti, kokią įtaką molekulės struktūra daro junginio savybėms.

Apžvelgti morfino analogų skirtumus.

Morfinas – natūralus opiumo sudėtyje esantis alkaloidas. Jis priklauso augalinės kilmės narkotinių ir psichotropinių medžiagų klasei. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos skirstomos į augalinės kilmės, pusiau sintetines ir sintetines. Augalinės kilmės narkotinės medžiagos dar yra skirstomos į 4 grupes: kanapės ir jų produktai, kokainas, opijatai ( šiai grupei priklauso opiumas ) bei kitos augalinės kilmės narkotinės medžiagos.

Opiumas (opijus) - tai koaguliavusios opiumo aguonų sultys. Įpjovus nesubrendusių aguonų dėžutes, išsiskiria pieno baltumo sultys, kurios surenkamos ir džiovinamos. Šviežias opiumas - tai minkšta, plastiška, lengvai formuojama masė. Džiovinant jo spalva tamsėja, sudžiūvęs opiumas yra rudos ar juodos spalvos, minkštos ar kietos masės pavidalo. Opiumas suformuojamas į rutuliukus, lazdeles, plokštes, gali būti sutrinamas į miltelius.

XVIII amžiuje Europoje vyravo kinietiškų produktų (tokių kaip kavos ar šilko) paklausa. Tačiau kinams europietiškų prekių nereikėjo. Už prekes Kinija reikalavo britų susimokėti tik sidabru, o tai greitai britus skandino skolose.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 72 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1346 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eglė
  • Morfinas
    10 - 8 balsai (-ų)
Morfinas. (2016 m. Gegužės 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/morfinas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 22:29
×