Morfofogijos klaidos


Morfologijos klaidos. Moterų pareigos, profesija, titulas teikiama moteriškąją gimine. Giminės formų klaidos. Nelinksniuojami lietuvių kalbos daiktavardžiai su galūnėmis -o. Reikia. Įvardis keletas yra vyriškosios giminės Po keletos dienų (= keleto) dienų posėdžiui buvo pritarta. Skaičiaus formų klaidos. Su daugiskaitiniais daiktavardžiais vartojami kiekiniai skaitvardžiai Kasa dirba jau keturi (= ketveri) metai. Su vienaskaitą turinčiais daiktavardžiais kiekiniai skaitvardžiai nevartojami Prieš trejus (= tris) mėnesius mes susitikome. Dauginių. Nepainioti vienaskaitos su daugiskaita. Įvardžiuotinių formų klaidos. Įvardžiuotiniai būdvardžiai vartojami norint išskirti daiktą iš kitų daiktų. Asmenų pavadinimai nedaromi iš įvardžiuotinių dalyvių. Nevartoti įvardžiuotinių formų. Laipsnių formų klaidos. Lietuvių kalbos būdvardžiai yra laipsniuojami Anksčiau jis buvo labiau atviras (= atviresnis) negu dabar. Mažiausiam ypatybės kiekiui reikšti prieveiksmiai daug. Kitos formas. Mėgiama yra tarminė forma 1. Šios laidos labiausiai mėgiamos (= mėgstamos). Reikiamybės dalyviai nevartojami su priesaga -tin. Su priešdėliu be- daromi tik esamojo laiko dalyviai.

Nelinksniuojami lietuvių kalbos daiktavardžiai su galūnėmis -o, -u, -i yra vyriškosios giminės, su -ė – moteriškosios, išskyrus atašė, kuris yra vyr. giminės. Atvažiavo greita (= greitas) taksi. (Tas manto, bolero, interviu, reviu, atašė). Netoliese yra naujas (= nauja) ateljė. (Ta fojė, kupė, želė).

Reikia nepainioti vyriškosios giminės dalyvių formų su moteriškosios giminės dalyviais: Susirinkę (= susirinkusios) delegacijos tuoj sėdo prie derybų stalo. Nugalėję (=Nugalėjusios) priešininkes kaunietės iškovojo pirmąją vietą.

Dauginių skaitvardžių dgs. galininkas baigiasi -(i)us: Knygą kartais parduodame tik per dvejis (= dvejus) metus. Ketveris (= Ketverius) metus išdirbęs, jau turi šiokios tokios patirties.

Nepainioti vienaskaitos su daugiskaita, kur reikia vadovautis sveika logika: Tvenkinyje auginamas karpis (=karpiai). Aštuoniasdešimt septyni žmonės kas mėnesį gauna atlyginimą (=atlyginimus).

Asmenų pavadinimai nedaromi iš įvardžiuotinių dalyvių, kai yra tos pačios reikšmės daiktavardžių: Posėdžio pirmininkaujantysis (= pirmininkas) tarė žodį. Budintysis (=Budėtojas) vėlavo į darbą. Laidos vedantysis (= vedėjas) buvo įkyrus.

  • MS PowerPoint 56 KB
  • 2016 m.
  • 18 puslapių (452 žodžiai)
  • Vitalij
  • Morfofogijos klaidos
    10 - 6 balsai (-ų)
Morfofogijos klaidos. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/morfofogijos-klaidos.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 16:35
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!