Morfologijos, sintaksės ir leksikos 5 klasės kurso kartojimas


Morfologijos, sintaksės ir leksikos 5 klasės kurso kartojimas. Kiek yra kalbos dalių? Į kokias 2 grupes jos skirstomos? Jų yra Jos skirstomos į kaitomas ir nekaitomas. Išvardinkite kaitomas kalbos dalis. Būdvardis ir jo gramatiniai požymiai. Skaitvardis ir jo gramatiniai požymiai. Veiksmažodis ir jo gramatiniai požymiai.


1.Kiek yra kalbos dalių? Į kokias 2 grupes jos skirstomos? Jų yra 11. Jos skirstomos į kaitomas ir nekaitomas.

3.Daiktavardis ir jo gramatiniai požymiai. Daiktavardis yra kalbos dalis kuri pasako daikto vardą; vaikas,obuolys. Tikriniai daiktavardžiai reiškia atskirų asmenų ar daiktų vardus: Nemunas, Šešupė. Bendriniai daiktavardžiai reiškia atskirus daiktų ar asmenų vardus: upė,prezidentė.Daiktavardis turi skaičius ir gimines( vienaskaita, daugiskaita): kriaušė, kriaušes.Daiktavardis turi linksnius:

4. Būdvardis ir jo gramatiniai požymiai. Būdvardis yra kalbos dalis kuri žymi daikto ypatybę ( Mielas). Būdvardis atsako į klausimus: koks? kokia? kuris? kuri?( gražus, graži).Būdvardis turi vyrišką,moterišką ir bevardę giminę. Būdvardis kaitomas skaičiais,linksniais,giminėmis,laipsniais.( Šiandien vėsu)

5.Įvardis ir jo gramatiniai požymiai. Įvardis –yra savarankiška kalbos dalis, kuri nurodo ankščiau pasakytą daiktą (asmenį), ypatybę ar skaičių,bet jų nepavadina.( aš,tu.) Įvardžių skyriai:

6.Skaitvardis ir jo gramatiniai požymiai.Skaitvardis atsako į klausimus: kiek? keli? kelios? kelintas? kelinta?( septinta,aštuntas). Skaitvardis yra savarankiška kalbos dalis, kuri reiškia daiktų skaičių arba jų skaičiuojamąją vietą eilėje. Pagal reikšmę ir gramatines ypatybes skaitvardžiai skirstomi į.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (630 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gerda
  • Morfologijos, sintaksės ir leksikos 5 klasės kurso kartojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Morfologijos, sintaksės ir leksikos 5 klasės kurso kartojimas. (2020 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/morfologijos-sintakses-ir-leksikos-5-klases-kurso-kartojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 15 d. 14:33
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo