Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių gamtiniai, kultūriniai ir socialiniai ištekliai


Turizmo administravimas. Mosėdžio miestelio geografija. Mosėdžio miestelio istorija. Svarbiausi istoriniai faktai. Žymiausi žmonės. Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių gamtinė aplinka Upės. Saugomų teritorijų sąrašas Skuodo rajone. Gamtiniai pažintiniai maršrutai. Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių kultūrinė veikla Dvarai. Kultūriniai renginiai. Mosėdžio miestelio rekreacijos ir turizmo paslaugos. Skuodo rajono žemėlapis.


1845 m. parapijiečių lėšomis kapinėse buvo pastatyta mūrinė koplyčia.

1923 m. Mosėdžio apylinkėse vietos gyventojų kalbą užrašinėjo kalbininkas Kazimieras Būga.

1979 m. Bartuvos upės slėnyje gydytojas Vaclovas Intas įkūrė Respublikinį unikalių akmenų muziejus.

Romualdas Granauskas ( Lietuvos prozininkas, dramaturgas, eseistas. Mokytojavo Mosėdžio vidurinėje mokykloje, bendradarbiavo laikraščio ,,Mūsų žodis” redakcijose (,,Mūsų žodis”-Skuodo rajono laikraštis))

Botaniniai-zoologiniai: Laumių botaninis – zoologinis draustinis, Margininkų botaninis-zoologinis draustinis, Šatos-Vabalo botaninis-zoologinis draustinis.

Telmologiniai: Apuolės kraštovaizdžio draustinis, Mikytų kraštovaizdžio draustinis, Šauklių kraštovaizdžio draustinis.

Svečių namai "Svajonių levanda". Tai puiki sodyba įvairiems renginiams: pobūviams, vestuvėms, krikštynoms, metinėms, verslo susitikimams, konferencijoms, pristatymams. Šios apgyvendinimo paslaugos teikiamos su maitinimu, tad norintys apsistoti šioje vietoje gali nesirūpinti dėl maisto gaminimo. Sodyba nėra maža, todėl joje siūloma įsirengti palapinių miestelį bei išsikepti šašlykų.

Kavinė-baras Mosėdyje. Neseniai atidaryta kavinė maloniai kviečia Mosėdiškius bei kitus atvykstančius į Mosėdį žmones apsilankyti ir skaniai pavalgyti. Šioje kavinėje vyksta gyvo garso koncertai (savaitgaliais), taip pat galimas maistas išsinešimui. Siūloma rengti banketus ar gedulingus pietus. Vasara bei šiltesniu oru lankytojai turi galimybę skaniai pavalgyti lauko terasoje. Žinoma, maistas užsakomas pagal pageidaujamus poreikius.

Kebabinė Mosėdyje. Kebabinė- tai puiki vieta žmonėms, kurie skuba ar neturi laiko užeiti į kavinę pavalgyti. Greitai paruošiamas maistas išsinešimui.

  • Turizmas Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 1758 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1335 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rūta
  • Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių gamtiniai, kultūriniai ir socialiniai ištekliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Mosėdžio miestelio ir jo apylinkių gamtiniai, kultūriniai ir socialiniai ištekliai. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/mosedzio-miestelio-ir-jo-apylinkiu-gamtiniai-kulturiniai-ir-socialiniai-istekliai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:51
×