Motelis verslo planas


Pagrindinės baigiamojo darbo apraše vartojamos sąvokos. Santrauka. Verslo srities aprašymas. Verslo idėjos aprašymas. Rinkodara. Rinkos analizė. Konkurencijos analizė. Kainodaros startegija. Reklama ir rėmimas. Paslaugų teikimas. Vietos analizė. Patalpos įrengimai, transportas. Personalo parinkimas. Pareigos. Vadyba. Organizacinė įmonės struktūra. Finansai. Finansinių prognozių prielaidos. Lūžio taško įvertinimas. Rizikos veiksniai. Literatūros sąrašas. Priedai. Personalo parinkimas. Pareigos. Vadyba. Organizacinė įmonės struktūra. Finansai. Finansinių prognozių prielaidos. Lūžio taško įvertinimas. Rizikos veiksniai.


Pajamos – pinigai, gauti už produkciją ar atliktas paslaugas.

Pelnas – Skirtumas tarp prekės (paslaugos) kainos ir jos pagaminimo (suteikimo) išlaidų (kaštų).

Užsienio piliečiai atvykdami Lietuvą tikisi pamatyti nuostabiai gamtą, besiplečiančius miestus ir pažinti kitą kultūrą ir jos žmones. Bet iškyla natūrali problema kur juos apgyvendinti, suteikti maitinimo paslaugas ir pramogas. Maitinimo paslaugas teikiančių įmonių visoje Lietuvoje yra daug, todėl konkuruoti naujai įmonei būtų sunku. Didieji miestai kaip Vilnius ar Kaunas nesiskundžia nei turistų, nei viešbučių stoka, bet mažesni miestai, kurie nutolę nuo didmiesčių, negali pasigirti viešbučių ar motelių gausa. Todėl nusprendžiau įkurti motelį ,,Greitkelis, kuris patenkins potencialių klientų poreikius.

Verslo tikslas - įkurti ir sėkmingai valdyti motelį, vis plečiant turimas patalpas ir didinant aptarnaujamų klientų skaičių. Šis verslas bus kuriamas, įžvelgiant viešųjų paslaugų trūkumą mažai apgyvendintose teritorijose ir vis augančius turistų skaičius Lietuvoje.

Norint pradėti ir sėkmingai plėtoti verslą labai svarbų išanalizuoti rinką. Prieš įvedant naują paslaugą į rinką atsižvelgiau į klientų poreikius, jų norus, susiedama su realiomis galimybėmis ir jų vykdymu. Prieš pradėdami veiklą, ištyrėme rinką – atlikome apklausą (pateikėme anketą). Jos metu apklausėme 50 žmonių ir gautus atsakymus pateikėme diagramose, iš kurių padarėme išvadas.

Svarbus strategijos formulavimo elementas yra gili konkurencijos sąlygų analizė. Motelių paklausa Lietuvoje auga, nes vis didėja turistų srautai iš užsienio, todėl rinkoje reikalingi nauji motelių steigimai. Pagrindiniai mano motelio konkurentai yra vieninteliai Svečių namai esantys Rumšiškėse. Motelio pranašumai prieš konkurentus: mažesnė kaina, nemokama parkavimo aikštelė, kokybiškesnis aptarnavimas ir jaukesnė aplinka, kurdama įmonę stengiuosi pirkti tik naują įrangą, todėl motelis buvo modernus ir jaukus.

Sėkmingai įmonės veiklai labai svarbu tinkamai nustatyti kainą. Kainodaros strategijai buvo pasirinktas mišrus metodas, t. y. taikėme kaštų + pelno ir konkurentų kainų analizės metodiką. Kainos buvo apskaičiuotos atsižvelgus į darbo jėgos, higienos priemonių naudojimą, komunalinius mokesčius, patalynės nusidėvėjimą ir antkainį, sumą. Kaip naujokas apgyvendinimo paslaugas teikiančioje rinkoje, pradžioje nusprendžiau kainas pasirinkti šiek tiek mažesnes, kad galėčiau konkuruoti su aplinkinėmis įmonėmis.

Reta įmonė apsieina be reklamos, todėl būtina apgalvoti ir pasiskaičiuoti, kiek reikia ir kiek galima skirti lėšų įmonės reklamai. Savo motelį reklamuosiu sukurdama internetinę svetainę, nes šiuolaikinių žmonių gyvenime, didelę dalį užima naršymas internete.

Kambarių nuomos paslaugos bus teikiamos atvykus į motelį ir užsisakius kambarius iš anksto arba paskambinus telefonu.

Motelis "Greitkelis" įsikurs Rumšiškių kaime, Pievelių g. 2, netoli automagistralės Vilnius-Kaunas. Ši vieta buvo pasirinkta, dėl didelio žmonių judėjimo vienu iš pagrindinių Lietuvos kelių.

Patalpas, kurioje žadu įkurti įmonę turiu, jų nereikės nei nuomoti, nei pirkti, todėl šioje vietoje sutaupysiu. Patalpos yra 100 kv. m. ploto, kurio visiškai užteks verslui plėtoti. Gyvenamajame name bus įrengti trys triviečiai ir du dviviečiai kambariai lankytojų patogumui. Pastatai yra geros būklės, apdrausti, turi visus nuosavybės dokumentus. Be to atitinka visus kitus reikalavimus, yra tvarkinga aplinka, namas geros būklės, yra kabelinė televizija, vaikų žaidimo aikštė, parkavimo vietos.

Kiekvienos įmonės veikla labai priklauso nuo jos personalo. Todėl darbuotojus turės parinkti įmonės vadovas. Įmonei reikės 4 darbuotojų: direktoriaus, buhalterio, administratoriaus ir valytojos. Individualioje įmonėje dirbs šeimos nariai, todėl atrankos net neskelbsiu. Žadu pasiskirstyti pareigas taip: aš - direktorė, brolis - buhalteris, nes neseniai baigė buhalterio kursus, sesė dirbs valytoja, o mama administratore priimant klientus.

  • Verslas Verslo planas
  • Microsoft Word 163 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (4002 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ieva
  • Motelis verslo planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Motelis verslo planas. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/motelis-verslo-planas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:27
×