MOTERS DALIA (pagal Žemaitės apsakymus)


MOTERS DALIA (pagal Žemaitės apsakymus.

Moteris tai mama, teta, senelė..., tai šeima. Šeimos svarstyklių pusiausvyrą dažniausiai ir laiko moteris. Su moterimi siejama laimė, džiaugsmas. Ji — grožio, meilės, pagundos, nuodėmės simbolis. Ir nesuklysiu parašiusi, kad joks pasaulio stebuklas neprilygs moteriai. Apie ją dainuojamos dainos, kuriami eilėraščiai, romanai.

Tačiau moterų dalia nėra jau tokia laiminga. Jos daugybę kartų žeminamos, išnaudojamos. Ir toks absurdiškas požiūris atėjo iš praėjusių laikų. Šiandien mažai kas tepasikeitė. Joms sunku reikštis visuomenėje. Dauguma vyrų mano, kad moteris save turi išreikšti buityje, o ne visuomenės gyvenime. Tai nieko keisto, nes tokiam požiūriui pasikeisti reikia laiko. Dar neseniai Lietuvos moteris buvo tokia šeimos nare, kurios nuomonė buvo lygi nuliui prieš vyro nuomonę. Visa tai ryškiai atspindi ir Žemaitės kūryba. Rašytoja visa tai pati išgyveno ir dėl to sugebėjo viską perteikti savo apsakymuose.

Skaitant Žemaitės apsakymus iškyla nusivylusios moters vaizdas. Rašytojos kūryboje moteris atrodo esanti vyro, tėvo ir netgi sūnaus vergė. Ji neturi teisių, ji kaip daiktas, kuris gali būti parduodamas, kuris pažeminamas.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (773 žodžiai)
  • Mokykla
  • Karolina
  • MOTERS DALIA (pagal Žemaitės apsakymus)
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
MOTERS DALIA (pagal Žemaitės apsakymus). (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-dalia-pagal-zemaites-apsakymus.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:51
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo