Moters idealas


Įvadas. Pagrindinė dalis. Išvados. Priedai. Literatūros sąrašas.


Moters grožis turėjo stulbinamą galią visais laikais, nuo pat senovės civilizacijų iki šių dienų. Istorijoje pastebima ne viena iškili asmenybė, kurios išvaizda buvo itin unikali. Senovės Egipte viena iš tokių ikonų buvo Nerfertitė, kuri buvo ne tik galinga valdovė, bet ir moters grožio idealas. Apie egiptietės kostiumą galima spręsti iš Egipto paveldo, atvaizdų vaizduojamų ant meno kūrinių. Egiptietiškame kostiume nėra atsitiktinumų. Kostiumas remiasi kontrastu, giežtai stilizuotu figūros siluetu. „Piešiama būdavo iš atminties, pagal giežtas taisykles, kurios garantuodavo, kad viskas, kas paveiksle buvo vaizduojama, matytųsi visiškai aiškiai. Šis metodas labiau priminė žemėlapių sudarinėjimą nei piešimą“ (Gombrich E.G. Meno istorija, 1997). Vaizduojant žmones sienų tapyboje, viename piešinyje visada naudojamos dvi pozicijos – galvos visada vaizduojamos profiliu, kūnas (torsas) – iš priekio, kojos – taip pat profiliu. Taip būdavo geriau matyti. Išskirtinis egiptietiškos sienų tapybos bruožas – figūros sienoje komponuojamos juostomis. Svarbiausios personos t.y. faraonai, jų šeimos nariai, išskiriami, užima daugiausia vietos, jų figūros didelės. Menkėjant socialiniai svarbai, figūros darosi mažesnės. Sienos pakraščiuose vaizduojami Egipto svečiai, tai gali būti Sirijos, Babilonijos gyventojai, taip pat žydai skirtingais kostiumais, atributika, šukuosenomis. Kanonai (Paveikslas 1) bei stilizacija neleido kisti ne tik Egipto menui, bet ir kostiumui ištisus šimtmečius. Tad šiame darbe norėčiau panagrinėti koks nepaprastai puošnus moters įvaizdis susiformavo senovės Egipto laikotarpyje.

Žvelgiant į Senovės Egipto moterų atvaizdus ant freskų bei skulptūrų, galime tik įsivaizduoti to meto moters estetinį idealą. Pasikliaujant kanono schema ir santykine įvaizdžio statula (Paveikslas 2) mes galime apibūdinti to meto moters išvaizdą – aukšta, plokščia gracinga brunetė, plona talija bei plačiais pečiais, išraiškingomis migdolo formos akimis. Kitas moters tobulumo vaizdavimo šaltinis yra 3,3 tūkst. metų senumo karalienės Nefertitės biustas (Paveikslas 3). Jis buvo rastas vokiečių archeologo Ludwigo Borchardto Egipte 1912 m. al Amarnoje, Tutmozio dirbtuvėje, o dabar yra saugomas Berlyno Senajame muziejuje, ypač vertinamas dėl to, kad puikiai iliustruoja senovės egiptiečių dėmesį veido proporcijoms.

  • Kultūra Analizė
  • Microsoft Word 465 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1597 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kornelija
  • Moters idealas
    10 - 5 balsai (-ų)
Moters idealas. (2016 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-idealas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:50
×