Moters padėtis Islame


Moteru padėtis islame. Musulmones moteris referatas. Islamas lietuvoje referatas. Moteris islame. Moterys islame. Moteris leituvės kurios yra islamės. Moters padetis islamo salyje. Motery teises pagal islama. Moteru teises islame. Islamo moterys skaidres.

Didžiųjų pasaulinių religijų tradicijos kiekviena savaip sprendžia vyro ir moters santykių bei jų statuso visuomenėje ir dievo akivaizdoje klausimą. Islamo religijoje, šis klausimas buvo aktualus jau nuo pranašo mahometo laikų. Patys islamo išpažinėjai, kaip antai chammuda abdalati, teigia, kad moters atžvilgiu, islamas pripažįsta, kad moteris yra pilnateisis ir lygus partneris vyrui žmonijos pratesimo procese.

Jis – tėvas, ji – motina ir abu reikalingi gyvybei užmegzti. Jos vaidmuo ne mažiau svarbus nei jo. Šioje partnerystėje ji su vyru vaidina vienodą vaidmenį; ji dalinasi vienoda atsakomybe su vyru ir joje tiek pat žmogiškumo bruožų kaip ir jos partneryje. Ir taipogi, pats chammuda cituoja koraną: o, žmonija! iš tiesų, mes sukūrėme tave iš vienintelių (poros) vyro ir moters, ir sukūrėme tautas ir gentis, kad jūs susipažintumėte vienas su kitu. (koranas,49:13; 4:1)

Tačiau, kad ir kaip islamo išpažinėjai gintų savo tiesas, ir patys cituotų koraną, parodydami, kad tiek vyro, tiek moters teisės yra lygios, praktikoje pavyzdžiai kalba patys už save. Islamo išpažinėjai siūlo uždrausti televizijos laidose rodyti moterų veidus, o joms neleisti pačioms lankytis parduotuvėse. Net suabejota moterų teise žvelgti į pasaulį dviem akimis. Taip pat pritariama santuokomis su mažametėmis mergaitėmis, o tam prieštaraujantieji apkaltinami klaidžiojimu klystkeliais .

Trisdešimt penki įtakingi saudo arabijos musulmonų aukščiausio rango dvasininkai pateikė reikalavimą naujai paskirtam šalies kultūros ir informacijos ministrui abdeliui azizui hoye norėdami kad jis laikytųsi islamo įstatymų, pagal kuriuos moterys neturi teisės atidengti savo veido.

Peticiją pasirašiusieji tradicinius musulmonių galvos muturus laiko nepakankamai dengiančius blogio šaltinius , todėl siūlo musulmonių veide palikti tik vieną atvirą akį. Musulmonų teigimu, kosmetikos priemonėmis moterys įsigudrina tapti labai gundančios ir taip kelia grėsmę islamo dorovės įstatymams.

Nebūtų keista, jeigu tokius radikalius pasiūlymus islamo pagrindų tobulinimui pateiktų kokie nors kalnuose avis ganantys beraščiai piemenys ar dykumoje medituojantys religiniai fanatikai. Įdomiausia, kad tarp šio pasirašyto dokumento autorių – net keli profesoriai universiteto, kuriame rengiami musulmonų šventikai imamai.

Beje, peticijos autoriai, giliai susirūpinę vyraujančia nederama padėtimi šalies žiniasklaidoje, išreiškė viltį, kad naujasis šalies kultūros ir informacijos ministras itelevizijos laidose uždraus muzikines programas.

Nuo arabų uolumo tobulinant mahometo mokymą neatsilieka ir tikėjimo broliai iš pakistano. Šalyje savo valdžią diktuojantys talibai pagrasino mirties bausme moterims, jeigu šios išdrįs eiti į parduotuvę. Apie tai patvirtina ir pakistano dienraštis the daily times .

Mingoro miesto populiarios kosmetikos ir moteriškų drabužių parduotuvės savininkas jau daugiau nei mėnesį laukia apsilankant pirkėjų, tačiau jų vis nėra.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (733 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Fusion
  • Moters padėtis Islame
    10 - 1 balsai (-ų)
Moters padėtis Islame. (2011 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-padetis-islame.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:51
×