Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalba


Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalba . Juozas Tumas - Vaižgantas, Albinas Marius Vaitkus, Vincas Mykolaitis - Putinas.


Visais laikais būdavo kūriamas moters paveikslas. Lietuvių literatūoje yra sukurta ypač daug moters įvaizdžių, beveik kiekviename kūrinyje galima išskirti kažkuo ypatingą moters paveikslą. Sukurtų moters paveikslų yra įvairiausių, pradedant nuo paprastos namų šeimininkės ir baigiant stipria, narsia, bei neeiline moterimi. Taip pat, moteris laikoma kantria, likimui nuolankia būtybe, ji nesistengia pakeisti savo lemties ir su ja susitaiko kokia ji bebūtų, tačiau galima atrasti tokias moteris kurios padarys viską, kad tik gautų kuo daugiau, nežiūrint į kitų žmonių jausmus. Tad galiu išskirti tris autorius, kurie moters paveikslą pavaizdavo visiškai skirtingai tai yra J. Tumas – Vaižgantas, Marius Katiliškis, bei Vincas Mykolaitis – Putinas, manau tam įtakos turėjo skirtinga aplinka ir nesutampantys laikotarpiai.

Moterys dažnai yra kantresnės nei vyrai ir kaip jau minėjau susitaikančios su savo lemtimi, nors ir ne visada vadovaujasi protu, o labiau širdimi, jos nesikarščiuojant sugeba priimti tinkamus sprendimus, kaip tai padarė XIX a. Romantizmo srovės atstovo J. Tumo – Vaižganto apysakoje „Dėdės ir Dėdienės“ viena iš pagrindinių kūrinio herojų Severija, dar kitaip Severiutė. Šis moters paveikslas, gali pasirodyti eilinis tuo, kad Severija yra vaizduojama gera namų šeimininke ir šeimos vertybių puoselėtoja, jai yra svarbus namų jaukumas, kūrinyje jai nepatinka jos namų aplinka, todėl ji susikūria savo aplinką, už kurią ją visi labai giria, ji kaip ir kiekviena moteris trokšta susilaukti vaikų nuo mylimo vyro.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1093 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Deimantė
  • Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalba
    10 - 3 balsai (-ų)
Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalba . (2017 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-paveikslas-lietuviu-literaturoje-kalba.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 03:29
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo