Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė


Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė.


Visais laikais lietuvių literatūroje moterys buvo svarbios gyvenime ir šeimoje buvo kuriami vaizdingi paveikslai apie jas. Dažniausiai moteris vaizduojama kaip kruopšti kantri namų šeimininkė mylinti ir mylima žmona ir mama bei likimui nuolanki būtybė. Lietuvių literatūroje moteris siejama su namų ir šeimos pasauliu, ji yra namų židinio saugotoja. Literatūroje ir religijoje ji neretai iškeliama kaip labai gerbtina asmenybė. Galbūt keista, tačiau moterys gali būti ir labai stiprios, nors dauguma įsitikinę, kad stiprioji lytis yra vyrai. Moters paveikslą lietuvių literatūroje sukuria ir vaizduoja šatrijos Ragana, Jonas Biliūnas, Vincas Mykolaitis-Putinas savo kūriniuose.

Viena iš žymiausių XXa. rašytojų Marija Pečkauskaitė-Šatrijos Ragana savo kūryboje siekė atkurti pasiaukojančios, dirbančios kitų labui, bei turtingo vidinio pasaulio moters įvaizdį. Savo vaikystę praleidusi senuose Žemaitijos dvaruose, kur buvo daug knygų, skambėjo muzika visa tai suformavo rašytojos asmenybę. Šatrijos Ragana buvo pirmoji lietuvė moteris, įgijusi Europinį išsilavinimą. Ši rašytoja turėjo didelę gyvenimišką patirtį, kuria perteikė savo kūryboje. Rašytoja vaizdavo moterį sunkiai nešančią šeimos naštą, moterį dvaro aplinkoje. Šatrijos Ragana lietuvių literatūrą praturtino moterimi iš ,,Sename dvare“. Rašytoja tarsi norėjo sugrįžti į prarastą aukso amžių-vaikystę, kai augo laiminga su šeima. Romantinėje apysakoje ,,Sename dvare‘‘išleistame 1928m.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1226 žodžiai)
  • Mokykla
  • Neringa
  • Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė
    10 - 8 balsai (-ų)
Moters paveikslas lietuvių literatūroje kalbėjimo potemė. (2016 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-paveikslas-lietuviu-literaturoje-kalbejimo-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:39
×