Moters paveikslas Lietuvių literatūroje


Moteru paveikslai lietuviu literaturoje. Moteris lietuviu literaturoje. Moterys lietuviu literaturoje. Moters paveikslas literaturoje. Moters pasaulis lietuvių literatūroje. Juozapotos paveikslas. Moteru paveikslas lietuviu literaturoje. Moteris literaturoje. Moters vaizdavimas lietuviu literaturoje. Kaip vaizduojamos moterys lietuviu literaturoje.

Moters paveikslas Lietuvių literatūroje. Moteris lietuvių literatūroje. Kalbėjimo potemė. Kalbėjimas apie moteris. ( Juozas Tumas – Vaižgantas, Jonas Biliūnas ). Išplėstinis planas. Literatūros šaltiniai.


Visais laikais buvo kuriamas moters įvaizdis. Ypač literatūroje moterims buvo sukuriamas vaizdingas jų paveikslas. Tai puikiai atskleidžia Juozo Tumo – Vaižganto bei Jono Biliūno kūriniai. Galima teigti, kad beveik visais laikais moteris buvo ir yra pateikiama kaip namų šeimininkė. Taip pat, moteris laikoma kantria, likimui nuolankia būtybė. Galbūt keista, tačiau moterys gali būti ir labai stiprios būtybės, nors dauguma įsitikinę, kad stiprioji lytis yra vyrai. Taigi, kokie būna moterų paveikslai?

Jau nuo pat senų laikų moteris buvo siejama su namais. Jos augino vaikus, gamino maistą, tvarkėsi namuose. Moters tikslas buvo rūpintis namais, vyru, bei vaikais. Geras to pavyzdys Jono Biliūno apysaka „Liūdna pasaka“. Pagrindinė veikėja Juozapota yra jau ištekėjusi moteris, jos nekankina dvejonės ir ji nieko naujo nebeieško, tik siekia išsaugoti ir puoselėti tai, ką turi – šeimą.

  • Microsoft Word 44 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (673 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • Moters paveikslas Lietuvių literatūroje
    9 - 6 balsai (-ų)
Moters paveikslas Lietuvių literatūroje. (2012 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-paveikslas-lietuviu-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 08:12
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo