Moters psichologinė savijauta nėštumo metu


Moters psichologinė savijauta nėštumo metu.


Nėštumas – ne liga, bet laikotarpis, kai motinos organizme išnešiojamas vaisius. Motinoms šis periodas yra be galo jaudinantis  ir nuostabus. Vos per 40 savaičių iš vienos ląstelės susiformuoja organizmas, gebantis išgyventi jį supančioje aplinkoje. Kiekvieną dieną vaikeliui formuojasi nauji organai, nauji sugebėjimai, keičiasi jo išvaizda. Nėštumo periodas dar įvardinamas kaip psichologinio susikaupimo būsena. Nėštumo metu moteris ne tik išgyvena stiprias emocines būsenas, bet ir keičiasi jos gyvenimo ritmas.

Gimdymas ir nėštumas yra įvardijami kaip vienas svarbiausių faktorių, kurie gali iššaukti arba pabloginti psichinės sveikatos problemas. Iš tikrųjų, trečdalis besilaukiančių moterų kenčia dėl nuolatinio nuotaikos svyravimo, streso ar nerimo sutrikimų. Motinos psichologinė būsena laukiantis pasikeičia nuo buvusios (įprastosios) psichologinės savijautos. Nėščios moters gyvenimas pradeda priklausyti nuo jos esamo vidinio pasaulio, nėštumo priėmimo, sugebėjimo priimti ir suvokti informaciją, nuo jos gyvenimo būdo ir įgytos patirties. Pokyčiai, kurie vyksta nėščiosios organizme, yra susiję su psichine moters savijauta. Bezrukovos O. N. (1998) tyrimai parodė, kad nėščios moters savijauta glaudžiai susijusi su socialiniais bei psichologiniais faktoriais (emocine-etine santuokos motyvacija, lygiaverčiais santykiais su partneriu ir tėvais, kitais šeimos nariais).

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (741 žodžiai)
  • Universitetas
  • Indrė
  • Moters psichologinė savijauta nėštumo metu
    10 - 2 balsai (-ų)
Moters psichologinė savijauta nėštumo metu. (2018 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/moters-psichologine-savijauta-nestumo-metu.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 16 d. 08:09
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!