Moterų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje


Įvadas. Teoriniai diskriminacijos darbo rinkoje aspektai. Diskriminacijos apibrėžimai. Diskriminavimo teorija. Moters padėties visuomenėje raida. Trumpa Lietuvos moterų judėjimo istorija. Moterų diskriminacijos darbo rinkoje priežastys. Įstatymai, apibrėžiantys moters padėtį darbo rinkoje. Analitiniai diskriminacijos darbo rinkoje aspektai. Šeimos ir karjeros suderinamumo galimybės. Tradiciniai moterų vaidmenys. Dirbančių moterų vaidmuo šeimoje. Dirbančios, turinčios šeimą, Lietuvos moters padėtis ES šalių kontekste. Kliūtys, su kuriomis susiduria ieškančios darbo moterys. Pagrindinės kliūtys. Išvados. Literatūra.

Nuo garsiųjų mąstytojų Aristotelio ir Platono laikų moters suvokimas, jos, kaip asmens, traktavimas visuomenėje labai pasikeitė. Moteris yra ne tik namie aiding constant, veikia besirūpinanti asmenybė, bet ir visuomeniniame gyvenime dalivaujantis asmuo, kuriam prieinamas ir politinis, ir ekonominis aktyvumas. Nieko nenustebins moteris ado, tai tapo įprastu reiškiniu šiais laikas. Šiame darbe aptariama trumpa Lietuvos moterų judėjimo istorija, kuri pad moterims pasiekti esamų rezultatų. Deja, statistika rodo, jog vyrai vis dar išlieka lyderiaujantys šioje pozicijoje. Tai pat tenka nusivilti Lietuvos darbdavių abejingumu moterims, priimant jas į darbą, nes dauguma jų moterį savoir kaip potencialią motiną. Šis ir panašūs požiūriai skatina juos moterims mokėti mažesnius atlyginimus, trukdyti joms kelti kvalifikaciją, netgi pasirinkti darbuotoją vyrą, jei yra galimybė rinktis tarp jo ir moters.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 123 KB
  • 2014 m.
  • 34 puslapiai (7798 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Moterų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Moterų diskriminacija Lietuvos darbo rinkoje. (2014 m. Sausio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-diskriminacija-lietuvos-darbo-rinkoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 21:57
×