Moterų diskriminacija referatas


Įvadas. Diskriminavimo teorija. Diskriminacija pagal darbo užmokestį. Darbdavio diskriminacija moterų atžvilgių. Karjeros diskriminacija. Neštumo diskriminacija. Seksualinis priekabiavimas darbo vietoje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Moterų nelygybė darbo rinkoje pasižymi ignoravimu, teikiant pirmenybę darbo vietos užimtumo ar didesnės algos klausimais vyriško lyties atstovams. Nelygybė darbo rinkoje sietina su moteriškos lyties diskriminacija, remiantis tradicijomis, kuomet vyras laikomas naudingesniu darbuotoju, nepakankamu moterų gebėjimu darbo rinkoje vertinimu bei darbdavių skeptišku požiūriu į moterų šeimos planavimą ar jau esama šeimyninį gyvenimą, moterys dirba ne visą darbo dieną, o to pasekoje, vidutinis moters atlyginimas Europos Sajungoje yra mažesnis už vyro. Šiame darbe bus atskleidžiama pagrindinės moterų diskriminacijos darbe priežastys.

Moterų diskriminacija darbe gali pasireikšti tiesiogiai arba netiesiogiai diskriminuojančiais veiksmais, priekabiavimu arba seksualiniu priekabiavimu, nurodymu atlikti tam tikrus diskriminuojančius veiksmus:

Moterys ir vyrai turi nelygias teisias, kaip žinoma, iš įvairių straipsnių ir apklausos moterys yra labiau diskriminuojamos. Jų atlygis nesutampa su vyrų. Pajamos, kurias sudaro iš esmės darbo užmokestis, vidutiniškai 20% mažesnės negu vyrų. Daugiau moterų nei vyrų dirba ne visą darbo dieną, o tai irgi turi įtakos darbo užmokesčio dydžiui. Jos turi rūpintis vaikais, namais

Moterys ir vyrai užima dirba skirtingus darbus, dažniausiai jos yra skirtinguose darbo sektorius ir yra skirtinguose lygmenyse. Jos dažnai dirba tokius darbus, kurie yra mažiau apmokami, dirba antraeilės reikšmės darbą, neprisitaiko prie aplinkos ir tempo, užima žemesnes pareigas negu vyrai

Ekonominė diskriminacija vyksta tada, kai moteris, turinti tokius pat sugebėjimus, išsilavinimą ir patirtį kaip ir vyras, yra nepriimama į darbą, nepaaukštinama ar jai nepakeliamas atlyginimas dėl nepalankaus darbdavio požiūrio į šios lyties atstovę.

2. Užimtumo diskriminacija - kai moterų nedarbo dalis yra neproporcingai didesnė. Pvz.: moterys susiduria su problema, kad yra paskutinės priimamos į darbą ir pirmos atleidžiamos iš jo.

4. Žmogiškojo kapitalo diskriminacija - kai moterys turi mažiau galimybių produktyvumo augimui, tokių kaip oficialūs ar darbo apmokymai.

Pirmosios trys diskriminacijos kategorijos yra dažnai vadinamos po - rinkos (taip pat dabartine ar tiesiogine) diskriminacija, dėl akivaizdžios priežasties, nes jos yra sutinkamos "po" individo įėjimo į darbo rinką. Ketvirtoji kategorija vadinama iki - rinkos (taip pat praeities ar netiesiogine ) diskriminacija, nes ji įvyksta prieš individui siekiant darbo.

„Dėl moterų profesinės veiklos pertraukimo atsiranda moterų ir vyrų darbo stažo profesinių įgūdžių skirtumų, lemiančių darbo užmokesčio skirtumus. Becker argumentuoja, jog dalis darbdavių turi polinkį diskriminuoti, t. y. Iš anksto nusistatę nepriimti į darbą kurios nors etninės grupės ar lyties darbuotojų. Darbdaviai linkę mokėti už tokius savo įsitikinimus, siūlydami didesnius atlyginimus tos grupės darbuotojams, kuriems jie prijaučia ir norėtų priimti į darbą. Kuo daugiau darbdaviai linkę diskriminuoti pagal lytį, tuo didesnis bus skirtumas tarp darbo užmokesčių. Todėl diskriminuojama grupė, kad būtų priimta į darbą, turės sutikti su mažesniu atlyginimu“.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2644 žodžiai)
  • Jevgenija
  • Moterų diskriminacija referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Moterų diskriminacija referatas. (2016 m. Vasario 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-diskriminacija-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:08
×