Moterų ir vyrų kalbos ypatumai ir skirtumai


Moterų ir vyrų kalbų ypatumai ir skirtumai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kaip teigia Wardhaugh (2006), sociolingvistai tiria ryšius tarp struktūrų, žodynų ir būdų kaip naudojamos kalbos, taip pat kokias socialines roles atlieka moterys ir vyrai, kurie kalba tomis kalbomis. Keliamas klausimas, ar tam tikrą kalbą moterys ir vyrai naudoja skirtingai? Jei taip, kokie tai skirtumai ir ar jie kyla iš kalbos struktūros? O gal kalba tik atspindi santykius, kaip vyrai ir moterys reflektuojami visuomenėje? Šie klausimai dar ir 21 amžiuje nėra atsakyti. Tačiau kiekvienas tyrėjas į šį tyrimų lauką įneša savo indėlį. Mūsų tikslas šiame darbe aptarti moters diskriminaciją per kalbą.

Diskriminacijos ištakos matomos nuo pat Adomo laikų, kai sakoma, kad Ieva padaryta iš Adomo šonkaulio, tarsi nurodant, kad moteris tėra priedas prie vyro, ir toliau iki mūsų laikų.

Štai sekdamas Ciceronu T. De Quincey (in Baron, 1987, 2) teigė, kad moterys geba išlaikyti dikcijos grynumą, nors su tam tikra kaina. Moterys arba privalo save uždaryti namų erdvėje, o jei įžengia į vyrų pasaulį, jos turi atsisakyti ir namų, ir šeimos. Kalbėdamas apie angles moteris, T. De Quincey, teigia, kad tos edukuotos moterys, kurios yra neištekėjusios, yra tikrosios grynos kalbos saugotojos.

Daugybė vėlesnių kalbos, komunikacijos tyrėjų analizuoja, kokios yra diskriminacijos formos kalboje. Ne paslaptis, kad moters kalba viešajame diskurse yra nuolatinis kritikos objektas. Moters kalbėjimo forma įprastai yra ignoruojama arba kritikuojama, o vyrų - tapusi norma. Moteris siekianti karjeros turi priimti ne tik vyriško žaidimo taisykles, bet ir vyrų kalbėjimo manierą. Nes kalba yra vyro sritis, ji vyro sukurta ir kontroliuojama.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1402 žodžiai)
  • Ernesta
  • Moterų ir vyrų kalbos ypatumai ir skirtumai
    10 - 9 balsai (-ų)
Moterų ir vyrų kalbos ypatumai ir skirtumai. (2015 m. Spalio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-ir-vyru-kalbos-ypatumai-ir-skirtumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:10
×