Moterų ir vyrų lygybės klausimas Socialinė gerovė Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė


Socialinių problemų paliestos grupės aprašymas. P Studento nuomonė apie pačią užduotį. Socialinė gerovė. Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė.


Plečiant kalbą apie profesijos pasirinkimą ir visuomenės nustatytas normas, galima paminėti ir tai, kad dažnai visuomenėje yra nusistatymas, kad vyrai turi uždirbti daugiau nei moterys. Vyrai yra šeimos galva, o moterys turi atlikti visus buitinius darbas. Būtent taip, mūsų visuomenėje atrodo šeimos portretas. Tai gali gana klaidingai paveikti mergaites, nes joms nesuteikiama tiek paskatos siekti karjeros aukštumų, nei berniukams. O moterys, kurios nusprendžia lipti karjeros laiptais, praleisti daug laiko darbe ir stengtis dėl to, dažnai vadinamos karjeristėmis, nemylinčiomis savo šeimos ir valdingomis moteris. Visuomenėje yra sukurtas gana nemalonus karjeros siekiančios moters įvaizdis.Nors tai tik keletas visuomenės normų, kurios vyrauja mūsų visuomenėje, bet tai taip pat atsiliepia mergaičių poreikiuose rinktis gyvenimo kelią.

Toliau nagrinėjant darbingo amžiaus moterų poreikius darbovietėse. Dažnas atvejis, kad moterys nuoširdžiai dirbančios savo darbą sulaukia mažesnio atlygio, nei vyriškiai dirbantys tą patį darbą. Toks atvejis pasitaiko ne vienoje darbovietėje. Taip pat, darbdaviai labiau linkę moterims siūlyti ženkliai mažesnį atlyginimą, nei vyrams. Tam įrodyti pateikti statistikos departamento leidinio „Moterys ir vyrai Lietuvoje 2015“ duomenys:

Pagal šiuos duomenis akivaizdžiai matome, kad moterų išsilavinimas yra aukštesnis, nedarbo lygis maženis, , tačiau nepaisant šių dalykų, moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis yra net 15,6 proc kai dar 2014m. buvo 14,8 proc. nesunku suprasti , kad darbo užmokesčio skirtumai su metais tik didėja o ne mažėja. O tai akivaizdžiai įrodo, kad moterų poreikis, gauti vienodą atlyginimą kaip ir vyrai, yra nepaisomas. Kita vertus, jei kalbėsime apie visą Europos Sąjungą, čia moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis yra vidutiniškai 16 proc.

Taip pat, galima paminėti moterų poreikių nužeminimą, tuomet, kai moteris nori susilaukti vaikų ir tapti motina. Dažnas atvejis, kai moteriai tenka rinktis šeima ir vaikai arba karjera ir darbas.

  • Sociologija Analizė
  • Microsoft Word 1413 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (1772 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deimante
  • Moterų ir vyrų lygybės klausimas Socialinė gerovė Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Moterų ir vyrų lygybės klausimas Socialinė gerovė Socialinės gerovės politikos dokumentų analizė. (2017 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-ir-vyru-lygybes-klausimas-socialine-gerove-socialines-geroves-politikos-dokumentu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 08:08
×