Moterų literatūros savitumas


Moterų literatūros savitumas

Labai dažnai šiandieninė visuomenė vertina žmones pagal jų išprusimą. Nesvarbu, galbūt tai yra savo poelgiais ir ne pats geriausias žmogus mieste, tačiau turintis aukštojo mokslo diplomą jis vertinamas kitaip. Ne išimtis ir rašytojai: kuo labiau išprusęs ar aristokratiškesnėje šeimoje užaugęs žmogus – tuo jo kūryba ir bus savitesnė.

Neretai susiduriame su įvairių tipų literatūra. Skaitytojams dažnai tampa įprasta, jog vyrų literatūra yra kitokia, savotiškai grubi ar šokiruojanti. Štai XX amžiaus aktyvus visuomenininkas, prozininkas, Jurgis Savickis savo kūrinius pateikęs „liaudies teismui“ buvo nesuprastas. Prie lyriškųjų kūrinių pratę žmonės buvo šokiruoti, kai autorius vagį prilygino Jėzui ar vaizdavo negailestingą nukaršusio šuns skandinimą. O štai moterų kuriama literatūra yra labai jauki, šilta. Autorės dažnai vaizduoja gražius santykius, santarvę. Be abejo, visada galima rasti išimčių, pavyzdžiui: Jurga Ivanauskaitė. Šiuolaikinė rašytoja skaitytojui labai subtiliai perteikė žmogaus vidinę būsena ir joje kovojančius demonus. Tačiau moterų literatūra yra savita dėl vyraujančio lyrizmo, realistiškumo, vaikystės vaizdinių bei simbolikos.

Moterų literatūra kupina lyrizmo. Žinoma, lietuvių rašytojų gretose galima atrasti ir tikrų lyrikos virtuozų vyrų.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1125 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lina
  • Moterų literatūros savitumas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Moterų literatūros savitumas. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-literaturos-savitumas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:50
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo