Moterų paveikslai J. Biliūno kūryboje


Moterų paveikslai. J. Biliūno kūryboje. Jonas Biliūnas. 1879-1907(mirė 28m. nuo džiovos). Anksti neteko tėvų. Studijavo įvairiuose universitetuose. Novelė „Pirmutinis streikas“. Merginos- darbščios. Alegorinė novelė „Laimės žiburys“. Merginos- mylinčios savo. Novelė „Lazda“. Motina- tolerantiška. „Turiu pasakyti, kad mano motina nors niekados blogo žodžio ant ponų nepasakydavo. Novelė „Joniukas“. Motutė- griežta, pikta. „Bet motutę jis ne taip mylėjo. Tetulė- pikta, negailestinga, nesupratinga. Novelė „Piestupys“. Motina- maloni, rūpestinga, mylinti savo vaiką. Apysaka „Liūdna pasaka“. Juozapota- graži. Urbonienė- piktų akių. Novelė „Nemunu“. J. Biliūno kūryboje moterys yra skirtingos.

Merginos- darbščios, išblyškusios, bailios. „Fabriko duryse pasirodo išblyškusios merginos, bailiai žiūri į susirinkusiuosius,-paskui bėga gatvėn, maišosi su minia ir tenai nyksta“.

Urbonienė- piktų akių, liežuvautoja. „Urbonienė piktom akim žvilgterėjo į Petrienę. Valandėlę tylėjo. Jai tartum saldu buvo turėti svetimą paslaptį, lepintis jąja ir kankinti jauną moteriškę“ Damulionienė- nepatenkinta, priekaištautoja. „ -Tai ir tavasai išėjo?- priekaišto balsu tarė Damulionienė.- Gal jisai mūsiškius ir prikalbėjo...“.

J.Biliūno kūryboje moterys yra skirtingos. Vienos moterys yra draugiškos, darbščios, mylinčios artimuosius, tolerantiškos, rūpestingos, gailestingos, pritariančios, mandagios, gražios, drąsios. O kitos yra visiškos priešingybės pirmosioms. Jos griežtos, išblyškusios, piktos, nesupratingos, nesitvardančios, nepatenkintos, nuvargusios, nelaimingos.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 247 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (533 žodžiai)
  • Brigita
  • Moterų paveikslai J. Biliūno kūryboje
    10 - 7 balsai (-ų)
Moterų paveikslai J. Biliūno kūryboje. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/moteru-paveikslai-j-biliuno-kuryboje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 19:03
×