Moterys Liudo Vasario gyvenime


Lietuvių analizė.

Moterys Liudo Vasario gyvenime.


Liudo Vasario motina buvo viena iš priežasčių, dėl kurios Liudas Vasaris įstojo į seminariją ir po to taip ilgai svyravo, negalėdamas apsispręsti. Liudo motina buvo jautri, tyli, be galo pamaldinga. Jinai norėjo, kad vienas iš jo sūnų taptų kunigu ir Liudas buvo tarsi jos viltis. Pirmoje dalyje pirmąkart grįžęs atostogoms Liudą ji sutiko neaprėpiamu džiaugsmu su džiaugsmo ašaromis akyse, kad vat, pagaliau, jos sūnus sutanotas. Trečioje dalyje Liudas, atvažiavęs į tėviškę beveik galutinai apsisprendęs dėl kunigystės, susitinka su motinos nusiminimu, skausmu. Jis supranta, kad jeigu jis mestų kunigystę, motina to neištvertų.

Liucę Vasaris pažino dar mokydamasis seminarijoje. Ji gyveno kaimyninėje klebonijoje. Liucę auklėjo klebonas, beveik visą gyvenimą manė, kad neturi tėvų, bet netoli savo mirties sužinojo,kad ją auklė jos tikras tėvas. Liucė pabudino Vasario pirmuosius, moterišku žavesiu sužadintus, jausmus. Ji buvo neeilinė mergaitė, vaikiška, drąsi, pašėlusi laukinukė, kuri jautė potraukį kunigams Mergina pamilsta šį nedrasų, uždarą klierikėlį, kuris negalėjo atsakyti jai tuo pačiu, bet tai tik iš išorės, o viduje išgyveno panašius jausmus kaip ir ji. Liucė apsigyvena Vasario sieloje, sudarydama tą intymųjį pasaulį, iš kurio Vasaris randa sau įkvėpimo, motyvacijos bresti, stiprėti, siekti kažko geresnio: “Tad reikia augti, stiprėti, vyriškėti. Pasižymėti Liucės akyse dabar jam atrodė svarbiau, negu įgyti gerą reputaciją seminarijos vyresnybės akyse.” Liucė norėjo duoti Vasariui jo sielai trukstančios laimės, laisvės, išganymo. Tačiau stengdamasi tai padaryti, ji traukė Vasarį nuo juo kunigystės, nuo altoriaus, kildama Vasariui abejones, dvilypumą. Nepaisant tų visų bandymų, jų meilė neturėjo jokios ateities, jokios prasmės. Mokydamasis paskutiniaisias metais seminarijoje, Vasaris net stengėsi pamirtšti Liucę. Bet vis dėlto Liucė “ilgą laiką buvo jo vidaus atspara ir jo optimizmo šaltinis." O tokia atspara tada jam buvo labai reikalinga. Liucė – pirmoji, kam pavyko sukilti Vasariui abejonių dėl jo paskirties, pašaukimo, atsirado dvilypumas.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Roberta
  • 3 puslapiai (1476 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 11 KB
  • Moterys Liudo Vasario gyvenime
    10 - 3 balsai (-ų)
Moterys Liudo Vasario gyvenime. (2016 m. Vasario 15 d.). http://www.mokslobaze.lt/moterys-liudo-vasario-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:58