Moterys V. Mykolaicio Putino romane Altorių šešėly


Moterys V. Mykolaicio Putino romane Altorių šešėly.

Vincas Mykolaitis –Putinas šią veikėjos savižudybę įprasmino kaip iššukį aplinkai, nesusitaikymą su savo lemtimi. Vasaris ,su begaline širdgėla skaitydamas priešmirtinį

Liucės laišką, randa jame dvasinės stiprybės pradų , kurie stimuliuoja ir jo paties ryžtą. Liucės mirtis pagrindiniui kūrinio veikėjui buvo kančia, bet tos kančios jam reikėjo , kad galėtų išsivaduoti nuo kitos, daug didesnės kančios. Tragiškas nelaimingo Liucės gyvenimo kelias paskatina Vasarį greičiau apsispręsti, nulemti savo ateitį. Liudas Vasaris parašo pareiškimą NN vyskupystės kurijai.

Antrojoje kūrinio dalyje Liudas Vasaris susipažįsta su akristokratiška moterimi –baroniene Rainakiene. Ši moteris daug daugiau mačiusi už Liucę, patyrusi, apsiskaičiusi, daug kur važinėjusi.Ji gerokai drąsesnė, moka rafinuoto flirto. Liucė pagrindinio veikėjo gyvenime tegalėjo duoti tik moteriškumą, o štai Rainakienė- atverti platesnius gyvenimo ir kūrybos akiračius.

Baroniene Rainakienė mūsų literatūtos požiūriu ,galima sakyti , yra egzotiška figūra.Tokią prasmę ji turi ir Vasariui, žvelgiančiom į aristokratijos gyvenimo aplinką ir dvasinį pasaulį smalsia kaimo bernelio akimi. Dvaras Liudui Vasariui tarsi užburta pasakos pilis. „Dvaras jam visiuomet atrodydavo apgaubtas romantiško paslaptingumo ir vyliojančio grožio“.Liudą Vasarį vilioja meniška ir aritokratiška dvaro aplinka, o juo labiau elegantiška ir rafinuota jo šeimininkė. Pabudusi Vasario simpatija baronienei, bendravimas su šia išsilavinta ir rafinuoto skonio moterimi įkvepia romano pagrindiniam veikėjui pasitikėjimą savimi, žmogišką savigarbą, ir kūrybinį užsidegimą.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1038 žodžiai)
  • Mokykla
  • Versickaa
  • Moterys V. Mykolaicio Putino romane Altorių šešėly
    10 - 2 balsai (-ų)
Moterys V. Mykolaicio Putino romane Altorių šešėly. (2016 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/moterys-v-mykolaicio-putino-romane-altoriu-sesely.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 13:46
×