Motiejus Kazimieras Sarbievijus


Sarbievijus lyrika. Mykolas kazimieras sarbievijus. Motiejus kazimieras sarbievijus lyrika. Motiejus kazimieras sarbievijus biografija. Sarbievijaus lyrika. Motiejus kazimieras sarbievijus skaidres. Sarbievijus lyrika analize. Motiejus kazimieras sarbievijus kuriniai. Motiejus kazimieras sarbievijus kuryba. M. k. sarbievijus. lyrika.

Motiejus Kazimieras Sarbievijus. Vienas žymiausių XVII amžiaus poetų. Biografija. Veikla. Kūryba. Atminimo įamžinimas. Pirmasis jo poezijos rinkinys „Trys lyrikos knygos“. Atminimo lenta Vilniaus universitete. M.K. Sarbievijaus garbei pavadintas vienas iš VU kiemų. Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus biustas Varšuvos Karalių pilyje. Tai, ką matom aplink, ar iš tiesų yra, apgaulė akių tiktai? Ar matyto seniai sapno gražaus tąsa?

Romoje jauną jėzuitą poetą popiežius Urbonas VIII įtraukė įbrevijoriaus himnų reformos darbus. Horacijus jam tapo mokytoju ir pavyzdžiu. Romoje parašyti eilėraščiai buvo sudėti į pirmąjį rinkinį „Trys lyrikos knygos“, 1625m. Išleistą Kelne. Šį rinkinį M.K. Sarbievijus taisė ir pildė – kaip ir Horacijus, jis yra „vienos knygos autorius“. Jėzaus draugjijos vyresniesiems nusprendus, 1625m. Vasarą M.K. Sarbievijus grįžo į Lietuvą. Tai jam buvo netikėtas smūgis. Paskutinė poeto viltis likti Amžinajame mieste buvo atsisveikinimo audiencija pas popiežių. Tačiau poetas nesulaukė Urbono VIII palaikymo, popiežius tik atidavė jam savo amuleta nuo kaklo, kaip draugystės ženklą. Spėjama, kad pagrindinė Sarbievijaus iškeldinimo priežastis buvo ne tik kitų Romos poetų pavydas ir intrigos, bet ir paties popiežiaus Urbono VIII poetinės ambicijos. Bet M.K. Sarbievijaus poezija buvo geresnė...

Ši skausminga „Romos drama“ subrandino M.K. sarbievijų kaip asmenybę, o jo poezijai suteikė asmeninių išgyvenimų gelmės: Deja, žiūrėki, debesys jau juodi Užtraukė dangų, tuoj pliaupti ims lietus. Skubėkime! Greit nuo mūs pabėga Džiaugsmas, akimirką vos tetrukęs. Atlikęs privalomą praktiką Nesvyžiuje ir Polocke, poetas pradėjo dirbti Vilniaus universitete, kur dėstė retoriką, filosofiją ir scholastinę teologiją. Taip pat jis buvo universiteto rektoriaus patarėjas ,Marijos kongregacijos vadovas, Filosofijos ir Teologijos fakultetų dekanas.

  • MS PowerPoint 487 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (640 žodžiai)
  • Lukas
  • Motiejus Kazimieras Sarbievijus
    10 - 1 balsai (-ų)
Motiejus Kazimieras Sarbievijus. (2012 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/motiejus-kazimieras-sarbievijus.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 20:38
×