Motociklas nesaugi transporto priemonė Inovatyvios prevencinės priemonės


Ekologijos kursinis darbas. Motociklas nesaugi transporto priemonė. Inovatyvios prevencinės priemonės. Savarankiškas darbas. Motociklininkai pažeidžiamiausi eismo dalyviai. Analizuojamos problemos. Tikslinė grupė. Faktorių analizė. Eil. Nr. Veiksniai Kaip galima modifikuoti. Literatūros sąrašas.


Šiomis dienomis, šiltuoju metų sezonu, gatvėse pastebime vis daugiau dviratę transporto priemonę vairuojančių eismo dalyvių. Daug dviratininkų, mopedų vairuotojų bei motociklininkų. Į dviratininkus žvelgiame įprastai, nes jų gatvėse vis daugiau dėl sveikos gyvensenos toleravimo. Tačiau pamatę motociklininką ar mopedo vairuotoją dažnai pagalvojame, kad šie eismo dalyviai yra labiausiai pažeidžiami eismo įvykio metu, kad jiems turėtų būti gera važiuoti kai oro sąlygos yra puikios, bet esant prastoms oro salygoms, susimąstome, kad vairuotojai patiria didelius nepatogumus. Taip pat pastebime, kad dalis motociklininkų ir mopedų vairuotojų yra visiškai neapsaugoję savo kūno, nes vilki paprastus kasdienius drabužius ir tik labai maža dalis vairuotojų dėvi specialias aprangas apsaugiančias eismo įvykio metu. Remiantis kelių eismo taisyklėmis kiekvinas motociklo ar mopedo vaituotojas bei jų vežami keleiviai turi dėvėti šalmus, tačiau Lietuvoje dažnai pamatysime vairuotojus be šalmų. Galima teigti, kad dviratę motorinę transporto priemonę vairuojantys žmonės yra labiau pažeidžiami už automobilių vairuotojus. Todėl norisi tai pakeisti, pritaikyti tokią inovaciją, kuri leistų motociklo ar mopedo vairuotojui jaustis patogiai, neverčiant dėtis šalmo, kuris gali būti nepatogus, neverčiant dėvėti specialios aprangos, kuri stipriai suvaržo arba netinka prie žmogaus stiliaus, norisi apsaugoti vairuotojus nuo nepatogumo lyjant lietui, nuo didelių traumų eismo įvykio metu ar net mirties.

Vieni svarbiausių motociklininko saugumą lemiančių faktorių yra greitis, motociklo techninė būklė, apranga, šalmas, oro sąlygos . Motociklai paprastai juda didesniu greičiu nei kitos transporto priemonės, manevruoja jie taip pat dažniau, nei lengvieji automobiliai . Todėl eismo dalyviams sunkiau nuspėti motociklininkų veiksmus, motociklininkai tampa mažiau pastebimi, o jų rizika netinkamai įvertinta. Dviratė transporto priemonė daug jautresnė bet kokiems kelio nelygumams, iškilusiems šuliniams ar greičio mažinimo kalneliams, tad motociklininkas stengsis kliūtis apvažiuoti, taigi manevruos daugiau nei betkuri kita transporto priemonė. Remiantis Strukčinskiene ir Raistenskiu, galima teigti, kad pažeidžiamiausi eismo dalyviai yra pėstieji, dviratininkai ir motociklininkai, o šių eismo dalyvių patiriami mirtini sužalojimai sudaro didžiausią dalį visų eismo nelaimių sukeltų mirčių [Strukčinskienė, Raistenksis, 2011]. Nustatyta, kad Europos Sąjungos šalyse trečdalis mirčių nuo eismo įvykių tenka labiausiai pažeidžiamiausiems eismo dalyviams [Bauer et al., 2009].

Analizuojant liūdnąją statistiką Lietuvoje, matome, kad per aštuonis šių metų mėnesius (2014-01.01-2014.09.01) keliuose žuvo 7 motociklų vairuotojai, 1 mopedo vairuotojas, 2 motociklų keleiviai [udiena.lt, 2014]. Bendras motociklu ar mopedu važiavusių mirusiųjų skaičius siekia 10 asmenų per 8 mėnesius, o tai yra nemažas mirusiųjų kiekis atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje motociklais ir mopedais pradedama važinėtis tik pavasarį, gegužės mėnesį. Matant tokią statistiką norisi rasti priežastis kodėl žmonės mirė. Galbūt tinkamesnė motociklininko apranga, šalmas būtų išsaugojęs gyvybę? Kyla klausimas kodėl dėvėtas šalmas ar speciali apranga tinkamai neapsaugojo žmogaus gyvybės?

  • Ekologija Kursiniai darbai
  • 2015 m.
  • Rūta
  • 13 puslapių (2463 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ekologijos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 684 KB
  • Motociklas nesaugi transporto priemonė Inovatyvios prevencinės priemonės
    10 - 4 balsai (-ų)
Motociklas nesaugi transporto priemonė Inovatyvios prevencinės priemonės. (2015 m. Balandžio 17 d.). http://www.mokslobaze.lt/motociklas-nesaugi-transporto-priemone-inovatyvios-prevencines-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 10:27