Motociklų sportui pritaikytų dalių gamyba bei prekyba Praktikos ataskaita


Paveikslėlių sąrašas. Įvadas. Praktikos užduoties analizė. Darbo metodų ir priemonių pasirinkimo pagrindimas. Praktikos eiga ir rezultatai. Išvados ir pasiūlymai. Informacijos šaltiniai. Priedai.


Praktiką atlikau kartu su dviem savo kolegomis įkurtoje mikroįmonėje MB „Bestuntas“. Tai daugiau nei prieš metus įkurta įmonė, kurios pagrindinė veiklos sritis yra specialiam motociklų sportui (moto-akrobatikai) pritaikytų dalių gamyba bei prekyba. Pats esu profesionalus moto-akrobatikos atletas, tad turiu nemažai patirties praktiniam šių dalių panaudojimui. Kol kas komandoje esame trys asmenys. Abu mano kolegos yra baigę VGTU statybos inžinerijos studijas. Vienas iš jų užima direktoriaus, o kitas – inžinieriaus pareigas. Šiame versle man tenka administratoriaus ir vadybininko pareigos. Visa ši smulki organizacinė valdymo struktūra pavaizduota 1 paveiksle.

Kadangi vieninteliai įmonės darbuotojai yra įkūrėjai, atsakomybė padalyta visiems darbuotojams.

Darbus įmonėje pasiskirsto visi darbuotojai kartu, taip iškart išsprendžiant kilusius klausimus. Direktoriaus pareigos: tvarko buhalterinius reikalus, organizuoja įmonės veiklą. Administratorius kartu atlieka ir vadybininko pareigas: administruoja internetinę parduotuvę bei įmonės socialinių tinklų paskyras, bendrauja su klientais ir valdo pardavimus. Inžinierius užsiima gamyba: projektuoja detales, bendrauja su medžiagų tiekėjais ir vadovauja gamybos procesui.

Tai yra puikus būdas pritaikyti bei patobulinti studijų metu įgytas žinias. Šioje ataskaitoje pateiksiu praktikos laikotarpiu sukauptą informaciją ir patirtį, kurioje apžvelgsiu įmonės veikimo principus bei iškilusias problemas ir klausimus.

MB „Bestuntas“ – tai nauja, daugiau nei prieš metus įsikūrusi mikroįmonė. Jos pagrindinė veiklos sritis – motoakrobatiniam (ang. stunt-riding) motociklų sportui pritaikytų dalių gamyba bei prekyba.

Įdėja, užsiimti tuo kaip įmonei, gimė, kai vienas iš mano kolegų susidomėjo šiuo sportu ir nusprendė paruošti tam motociklą. Jo suprojektuotas dalis pats išbandžiau savo sportiniu motociklu. Likome sužavėti rezultatu, tad nusprendėme, kad tai yra prekė, kurią verta parduoti.

Visas sportines dalis, kurias suprojektuodavome ir pagamindavome, aš išbandydavau treniruočių metu. Šiek tiek patobulinę ir tvirtai įsitikinę, kad produktas yra kokybiškas ir tinkamas naudojimui, jį galėdavome pasiūlyti įsigyti kitiems.

Pirmieji ir pagrindiniai mūsų pagaminti ir parduoti produktai buvo padidintos galinės perdavimo žvaigždės (ang. sprockets), (žiūrėti priede 1). Reguliuojamų padėčių galiniai pakojai (ang. sub-cage), (žiūrėti priede 2). Galinės stabdžių sistemos suportų adapteriai (ang. hand-brake bracket), (žiūrėti priede 3). Taip pat šalia visų sportinių dalių siūlome šalmų laikiklius, montuojamus prie sienos.

Iš pradžių šalmų laikikliai buvo pagaminti savo reikmėms, nes garaže nebuvo vietos padėti šalmams. Pagaminę jų daugiau – siūlėme juos įsigyti kitiems „ebay.com“ internetiniame turguje.

Praėjus šiek tiek laiko juos patobulinome ir dabar tai yra gana populiari prekė tarp motociklininkų, (žiūrėti priede 4.) Šiuo metu sėkmingai kuriame ir plečiame savo prekių asortimentą.

Pirmieji mūsų klientai buvo mano draugai, taip pat užsiimantys šiuo sportu. Mūsų įmonė orentuojasi į pasaulinę rinką, kadangi Lietuvoje nėra daug šia sporto šaka užsiimančių žmonių. Kalbant apie Lietuvą, joje kol kas neturime konkurentų šioje srityje, tad daugiausia jų yra užsienyje: Lenkijoje, Rusijoje, Prancūzijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Dirbdamas komandoje su kolegomis vadovaujuosi šiomis vertybėmis: pasitikėjimas, verslo etika bei pozityvumas. Įvardindami pasitikėjimą, turime omenyje pasitikėjimą tiek komandoje, tiek bendraujant su klientais. Tai galima atskirti iš smulkmenų, pavyzdžiui, asmeniniai įmonės pašto adresai. Yra nemažai įmonių, bendrovių ir apskritai verslų, kuriuose pašto adresas susidaro tik iš darbuotojo vardo, pvz.: jonas@langai.lt. Tačiau norint parodyti didesnį pasitikėjimą klientui, pašto adresai sudaromi iš vardo ir pavardės. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti nereikšminga smulkmena, tačiau tai yra ganėtinai svarbu kuriant santykius su klientais.

  • Microsoft Word 4945 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 40 puslapių (4049 žodžiai)
  • Kolegija
  • Virgilijus
  • Motociklų sportui pritaikytų dalių gamyba bei prekyba Praktikos ataskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Motociklų sportui pritaikytų dalių gamyba bei prekyba Praktikos ataskaita . (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/motociklu-sportui-pritaikytu-daliu-gamyba-bei-prekyba-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 30 d. 18:09
×
146 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo