Motorinės perserveracijos tyrimas


Įvadas. Metodika. Rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Atliekant motorikos perserveracijos tyrimą yra braižomi pasikartojantys simboliai per tam tikrą laiką. Tiriamiesiems baigus užduotį yra užduodami keli klausimai apie kilusius išgyvenimus ir elgesio pokytį tyrimo metu. Tuomet yra skaičiuojamos klaidos, kurios parodo darbo kokybę, taip pat ir ženklų skaičius, pagal kurį yra sprendžiama apie užduoties kiekybę. Susumavus rezultatus yra patvirtinamos arba paneigiamos hipotezės apie įgūdžio susidarymą, daromos išvados apie individų emocinės būsenos įtaką pasikartojančių veiksmų ypatumams.

Tiriamieji. Tiriamųjų tarpe abiejų lyčių atstovai, nors dominuoja moterys. Jų amžius svyruoja nuo 12 iki 62 metų. Tiriamųjų grupė pasirinkta atsitiktinai — šie asmenys nėra susiję nei gyvenamąja vieta, nei statusu ar profesija. Mišri atstovų apimtis padeda išlaikyti tyrimo rezultatų objektyvumą.

Tyrimo priemonės ir būdai. Šiam motorinės perserveracijos tyrimui atlikti naudojamas baltas, vertikalioje padėtyje padėtas A4 formato lapas, gerai nusmailintas vidutinio minkštumo pieštukas ir chronometras laikui matuoti.

Tyrimo eiga. Tiriamasis yra sodinamas prie stalo gerai apšviestoje patalpoje. Jam paduodamas pieštukas su popieriaus lapu, kuriame pavaizduoti braižymo simbolių pavyzdžiai: vienoje lapo pusėje < > < > , o kitoje v w v w . Tada subjektui yra sakoma instrukcija: ,,štai prieš save matote lapą, kuriame pavaizduoti pasikartojantys ženklai. Gerai įsižiūrėję į šį pavyzdį ir išgirdę mano komandą ,,pradedame“ stenkitės kuo greičiau braižyti pavaizduotą simbolių seką.

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (1232 žodžiai)
  • Justina
  • Motorinės perserveracijos tyrimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Motorinės perserveracijos tyrimas. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/motorines-perserveracijos-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:44
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo