Motorola modemų lyginamoji analizė


Įvadas. Kaip dirba kabeliniai modemai ir jų architekturą? Kaip dirba kabeliniai modemai? Kaip išsidėsto kabelinis tinklas. Kabelinių modemų problemos. Simetrinė architektūra. Architektūros pasirinkimas. Kabelinių modemų privalumai ir panaudojimas. Kabelinių modemų privalumai. Greitis. Lankstumas. Maštabavimas. Vietinis kabelinio interneto tinklas. Modemai.

Šiuo metu vis daugiau ir daugiau atsiranda internet vartotojų, atrodo dėl to turėtų kristi komutacinių paslaugų kainos, bet neatsižvelgiant į tai už komutacines paslaugas reikia vis daugiau ir daugiau mokėti, susidaro įspūdis, kad telekomas kaip neturėjo konkurentų taip ir neturės.

Bet taip nebūna. Visada atsiranda tai, apie ką net negirdėjai. Tai kabeliniai modemai kurie gali sudaryti konkurenciją telekomo magnatui. Kabeliniai modemai veikia kabelinių televizijų kabeliais. Ką tai duoda - nereikia mokėti už komutacines paslaugas, tik abonementinis mokestis. O kaip žinome per telefono liniją dažniausiai reikia mokėti ir abonementinį ir už komutacinių paslaugų teikimą. Ne gana to kabeliniai modemai gali palaikyti greitį siekiantį iki 10 mb/s (kai kurie iki 40 mb/s). Tai daugiau negu alternatyva telekomui, kadangi per internetąidėja naudoti esamus ryšio linijos duomenų signalų perdavimus ne nauja. Būtent taip dirba paprastas modemas, kuris perduoda informaciją telefono linijos pagalbą. Bet tokio ryšio galimybės ribotos, ir tai priverčia internet tiekėjus ieškoti naujų kelių į vartotojo namus.

Jei, paskaičiuoti kiek kabelių praeina kiekviename bute, tai galima pastebėti, kad jų paprastai yra trys: elektros (220v), telefono ir televizoriaus. Elektros tinklą sudėtinga vartoti. Telefono linijos galimybės pilnai išnaudotos. Lieka televizijos kabelis. Perduoti duomenis televizijos kabeliu gera idėja, bet pilnaverčiam darbui reikalingas ir atgalinis ryšys tarp kliento ir stoties. O jos kaip tik ir nėra. Bet televizijos signalai siunčiami ne tik oru, bet ir kabeliniai modemai išsidėsto tarp kabelinio tinklo ir kompiuterio, vykdydami skirtingų įrenginių funkcijas: modemo, telestoties, informacijos šifratoriaus - dešifratoriaus, tilto, maršrutizatoriaus, tinklo adapterio, snmp - agento ir net ethernet koncentratoriaus. Nors toks įrenginys vis tiek lieka modemu, nes visų pirma jis moduliuoja ir demoduliuoja signalus.

Paprastai informacijos gavimas ir siuntimas kabelinio modemo pagalba vykdomas skirtingais būdais. Siunčiant informaciją nuo stoties į kabelinį modemą (downstream) skaičių duomenys moduliuojami standartiniu televizijos signalo dažniu (6 mhz), ant kurio užsideda nešantysis dažnis (nuo 42 iki 750 mhz). Toks signalas perduodamas kabelinei sistemai kartu su kabelinės televizijos signalais ir netrukdo telelaidoms. Yra kelios moduliavimo schemos , bet populiariausios iš jų dvi – qpsk (palaiko duomenų perdavimą 10 mb/s) ir qam64 (iki 36 mb/s).

Atgalinį signalą nuo modemo iki stoties (upstream) perduoti sunkiau.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1678 žodžiai)
  • Motorola modemų lyginamoji analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Motorola modemų lyginamoji analizė. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/motorola-modemu-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 14 d. 05:52
×
127 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo