Motyvacija įmonėje


Motyvacija kursinis. Motyvavimas kursinis. Kursinis darbas motyvacija. Motyvacijos esme. Motyvacijos esme organizacijoje. Motyvacijos sistema įmonėje. Motyvacija atsirado. Diplominis darbas motyvacija. Paslaugu prigimtis ir poveikis vadybos sprendimams referatas. Todėl labai svarbi motyvavimo sistemos realizavimo problema?.

Įvadas. Motyvacijos esmė. Motyvacijos sistema bei jos veiksniai. Motyvacijos sistema. Motyvacijos veiksniai. Organizacijos tikslai. Organizacijos kultūra. Teisinga ir efektyvi atlyginimo už darbą sistema. Komunikacija ir informavimas. Darbuotojų priėmimas ir kvalifikacijos kėlimas. Darbo sąlygos. Tinkamas vadovavimas. Motyvacinis mažojo verslo valdymas. Veiklos motyvacija – būdai pakelti motyvacijos lygį. Tiriamasis darbas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Kiekvienoje visuomeninėje ekonominėje formacijoje motyvacijai buvo skiriamas didelis dėmesys, tik skyrėsi motyvacijos turinys, formos ir metodai. Xxi amžiuje, keičiantis pagrindinėms žmonijos egzistencijos vertybėms, kai orientuojamasi į veiksmų globalizaciją ir humanizaciją, keičiasi ir motyvacijos turinys bei formos. Surandami tokie veiklos motyvai, kurie priklauso nuo pačios žmogaus prigimties ir jo vertybinių orientacijų, nukreiptų sustiprinti dvasingumą ir puoselėti žmogų supančią aplinką, nepažeidžiant jos natūralaus vientisumo.

žmogaus dalyvavimas ūkinėje veikloje yra nulemtas pirmiausia jo poreikių bei jo galimybių tuos poreikius patenkinti. Poreikius sudaro žmogaus potencialo bazinės charakteristikos: sveikata, moralė, kūrybiniai gebėjimai, išsimokslinimas ir profesinis meistriškumas. Rinkos ekonomikoje žmogus yra įmonių sukurtų materialinių gėrybių vartotojas ir kartu įmonėms reikalingų gebėjimų, žinių įgūdžių bei kito potencialo savininkas.

Motyvacija svarbi tuo, kad gali skatinti tokį darbuotojų elgesį, kuris nulemtų aukštus organizacijos pasiekimus. Žmonių poreikiai ir interesai nuolat kinta. Ilgai taikomi tie patys metodai darosi neefektyvūs. Todėl labai svarbi motyvavimo sistemos realizavimo problema – jos lankstumas, Sugebėjimas laiku reaguoti į situaciją, žmonių poreikius ir elgesio pasikeitimus. Kita problema – darbuotojų norų, poreikių ir organizacijos galimybių suderinimas, pa jau senovėje žmonės, norėdami paveikti kitų elgesį pageidaujama linkme ir pasiekti trokštamų rezultatų, vartojo skirtingas poveikio priemones.

Pasak s. Michel, pats žodis motyvacija atsirado tik apie dvidešimtuosius dvidešimto amžiaus metus (i. Bučiūnienė, 1996). Iki tol buvo kalbama apie motyvus, kurie iššaukia tai, kas verčia veikti. Pradinė motyvacijos sąvoka reiškė visumą veiksnių, įtakojančių ekonomikos veikėjų, o ypatingai vartotojų elgesį.

žodis motyvacija yra kilęs iš prancūzų tarptautinių žodžių žodyne sąvoka motyvacija aiškinama kaip: . Elgesio veiksmų, veiklos skatinimo procesas, kurį sukelia įvairūs motyvai ar jų visuma. Psichoanalizės sąvoka: vidiniai veiksniai, nesąmoningi troškimai, nerealizuoti tikslai, lemiantys žmogaus elgesį, veiklą. (tarptautinių žodžių žodynas, 2002, 710 p. ).

Motyvaciją galima apibrėžti kaip ypatingas pastangas įgyvendinti organizacijos tikslus, sąlygotas tų pastangų gebėjimo patenkinti tam tikrus individualius poreikius.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2010 m.
  • 26 puslapiai (5801 žodžiai)
  • Universitetas
  • Patricija
  • Motyvacija įmonėje
    10 - 1 balsai (-ų)
Motyvacija įmonėje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacija-imoneje-kursinis.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 23:03
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo