Motyvacija ir transakcinė analizė


Transakcine analizė. Transakcine teorija. Transakcinė analize stresui. Transakcine teorija reiksme. Transakcinis imone. Transakcinės teorija. Apibendrinimas maslow poreikiu teoriju.

Motyvacija. A. Maslow poreikių hierarchijos teorija. Save realizuojančios asmenybės bruožai. Asmenybės statusas grupėje. Kas lemia asmenybės aktyvumą? Transakcinės analizės teorija. Pateikti pavyzdžių.

Motyvaciją galima apibrėžti kaip tam tikru būdu organizuotą personalo materialinio ir moralinio skatinimo sistemą, kuri sužadina žmogaus elgesį, nukreipia šį elgesį tinkamą linkme ir padeda šią būseną palaikyti per visą darbinės veiklos periodą. Aišku, kad motyvacijos esmė ir stiprumas negali būti matomi tiesiogiai. Ji reiškiasi per elgesį, kuris yra matomas. Tačiau motyvacija yra tam a. Maslow motyvacijos teorija stengiasi nustatyti poreikius, kurie pažadina žmones veiklai. Jis nussaugumo ir tikėjimo savimi poreikiai. Tai apsauga nuo fizinių ir psichologinių pažeidimų ir tikėjimas, kad psichologiniai poreikiai bus patenkinti ateityje.

Socialiniai poreikiai. Tai noras priklausyti kokiai nors sociali ši teorija grindžiama tuo, kad poreikiai gali būti patenkinami tik eilės tvarka pagal svarbą. Pirmojo lygio poreikiai, kurie padeda žmogui išgyventi, vadinami baziniais. Dirbdami ir gaudami atlyginimą, žmonės stengiasi patenkinti savo poreikius. Darbas kaip tikslinga veikla, kuria materialines gėrybes, kurios yra būtina žmonių visuomenės egzistavimo ir vystymosi sąlyga. Žmonių skaičiaus didėjimas ir nuolatinis jų poreikių augimas reikalaujantis gaminti vis daugiau produkcijos ir nuolat didinti ją gaminančių darbuotojų darbo našumą. Kad būtų pagerinta darbo ir gaminių kokybė, padidintas darbo našumas valdantys sluoksniai turi kažkaip suinteresuoti dirbančiuosius, motyvuoti jų suinteresuotumą darbui. Skatinantys motyvai būna labai įvairūs. Pvz. : galima motyvuoti, sukuriant efektyvią premijavimo sistemą. Arba pasiūlyti įmonės darbuotojams pirkti prekes iš firmos atsargų pradine kaina. Labai svarbu yra tai, kad kompanijų vadovai, skatindami savus darbuotojus dirbti ir ieškodami tam motyvų, nenaudotų savotiško šantažo, Didelių bausmių už ne iki galo atliktą darbą ar už nežymius prasižengimus. Bausmės yra būtinos kaip vienas motyvų geriau dirbti, bet niekada nereikia peržengti ribos. Žmogus turi gerai dirbti ne vien dėl to, kad bijo sulaukti bausmės, o dėl to, kad juo geriau jis dirbs, tuo geriau jo darbas bus įvertintas.

Būtina žinoti, kad a. Maslow tyrimų metu nustatė, kad yra žmonių, kuriems savigarba būna svarbiau, negu žemesni poreikiai ir kad poreikių hierarchija nėra jau tokia stipri. Norėdami motyvuoti konkretų žmogų, vadovai turi sudaryti jam galimybes patenkinti savo svarbiausius poreikius ir kad kartu jie padėtu siekti organizacijos tikslų.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1630 žodžiai)
  • Motyvacija ir transakcinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Motyvacija ir transakcinė analizė. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacija-ir-transakcine-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 22:15
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo