Motyvacija kursinis


Motyvacijos teorijos kursinis. Pagrindinės motyvacijos teorijos.

Motyvacijos teorijos ir jų ypatumai. Įvadas. Motyvacijos teorijos. Pagrindinių sąvokų apibrėžimas. Motyvacijų teorijų klasifikavimas. Poreikių motyvacijos teorijos. A. Maslow poreikių hierarchija. D. Mcclellando poreikių teorija. F. Herzbergo dviejų veiksnių motyvacijos teorija. Poreikių teorijų apibendrinimas. Teorija x ir y. Proceso motyvacijos teorijos. Lūkesčių teorija. Teisingumo teorija. Tikslų nustatymo teorija. Pastiprinimo teorija. Motyvacijų teorijų pritaikymo ribotumas. Išvados.

Temos pasirinkimo motyvai. Motyvacija – vienas iš svarbiausių veiksnių, organizuojant tiek savo tiek aplinkinių darbą, darbo pasidalijimą. Motyvacijos terminas buvo pradėtas naudoti ekonomikos srityje kalbant apie ekonomikos veikėjų (ypač vartotojų) elgesio motyvus. Kadangi studijuoju ekonomikos inžineriją, šios temos pažinimas padės ne tik mano veikloje, bet ir suvokiant ekonominius dėsnius.

Temos aktualumas. Šiuo metu motyvacijos teorijos daugiausia nagrinėjamos darbo santykių kontekste, kadangi ši sfera yra ypač aktuali tiek darbdaviams, siekiantiems pakelti darbo našumą, kokybę, darbuotojų lojalumą, tiek patiems darbuotojams siekiant pagerinti darbo sąlygas, išsikovoti didesnius atlyginimus. Ši tema yra ypač aktuali šiomis dienomis, nes su valdymo bei darbuotojų motyvavimo problemomis susiduria daugelis naujų didelių kompanijų ir mažesnių įstaigų. Be to, kaip jau minėjau, nagrinėjant ekonominius dėsnius taip pat reikia išmanyti ekonomikos veikėjų elgesio motyvus.

Temos išnagrinėjimo lygis teoriniu ir praktiniu požiūriu. Iki šiol nėra vienos universalios motyvacijos teorijos, todėl reikia nagrinėti skirtingas teorijas. Motyvavimo problemą nagrinėjo tokie vadybos teoretikai kaip A. Maslow, F. Herzberg, D. McClelland ir kt.

Plačiausiai aprašytos teisingumo, lūkesčių bei poreikių teorijos, kurios dar turi po kelis modelius, papildančius teorijų pradininkų teiginius. Šios teorijos yra plačiausiai išplėtotos, turi daug pasekėjų.

Darbo tikslas yra išnagrinėti ir aprašyti pagrindines motyvacijos teorijas, jų ypatumus. Įžvelgti ryšį bei skirtumus tarp jų.

Darbo objektas – poreikių bei proceso motyvacijų teorijos, ankstyvosios teorijos (teorija X ir Y), pastiprinimo bei tikslų nustatymo teorijos. Taip pat pagrindinės sąvokos: motyvacija, motyvavimas, motyvas.

Siekiant įgyvendinti darbo tikslus, sprendžiau šiuos uždavinius:

•Apibrėžiau temos pagrindines sąvokas;

•Nagrinėjau įvairias motyvacijos teorijas;

•Pateikiau teorijos taikymo pavyzdžių;

•Daugelį teorijų vaizdavau vizualiai;

•Paaiškinau aprašytų teorijų ribotą pritaikymą.

Atliekant šį darbą, naudojau įvairius šaltinius: 10 literatūros šaltinių ir 5 internetinius. Tarp jų 8 lietuvių autorių šaltiniai. Nagrinėjau 4 straipsnius. Naudojau internetinį tarptautinių žodžių žodyną.

  • Psichologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 258 KB
  • 2013 m.
  • 23 puslapiai (4709 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judit
  • Motyvacija kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Motyvacija kursinis. (2013 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacija-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:08
×