Motyvacija mokytis ir išmokimas


Motyvacija ir ismokimas. Ismokimo samprata. Mokiniu motyvacijos skatinimo budai. Ismokimas ir motyvacija. Skatinimas mokytis refertas. Kas lemia mokinio motyvacija?. Motyvacijos mokytis testas. Žinių išmokimo būdai. Mokymosi motyvacijos samprata. Mokymosi ir išmokimo teorijos.

Įvadas. Motyvų ir motyvacijos samprata. Mokymosi motyvų ir motyvacijos samprata. Išmokimas. Išmokimo teorijos. Elgesio formavimas paskatinimu. Elgesio formavimas baudimu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Sparčiai besikeičiančios visuomenės gyvenimo sąlygos žadina naujus savo narių ir institucijų poreikius. Ypač svarbios tampa ugdymo institucijos, mokyklos, ne tik teikiančios visapusišką bendrąjį išsilavinimą, bet ir formuojančios mokinių nuostatą mokytis visą gyvenimą. Ši nuostata yra ypač reikšminga, kadangi nuo jos laikymosi priklausys ne tik atskiro asmens gyvenimo sėkmė, bet ir visos visuomenės pažanga. Nuostatos mokytis visą gyvenimą neįmanoma suformuoti be teigiamos mokymosi motyvacijos (leščimkaitė, 2000).

Psichologiniu požiūriu mokantis kinta pažinimas ir motyvacinės struktūros, todėl mokinių elgesys darosi vis kryptingesnis ir prasmingesnis, padedantis atskleisti sau esmines gyvenimo ir mokslo tiesas bei prasmingai nugyventi gyvenimą. Sociologiniai mokymosi proceso tyrinėjimai rodo, kad kito žmogaus buvimas greta keičia besimokančiojo psichinį pažinimą – keičiasi tam tikri mokymosi komponentai, padidėja arba sumažėja mokymosi produktyvumas ir kt. (butkienė, kepalaitė, 1996).

Motyvacija – procesas, skatinantis žmogų elgtis taip, kad būtų pasiekti jam svarbūs tikslai arba patenkinti jo poreikiai. Kas lemia mokinių mokymosi motyvaciją? Yra įrodyta, kad žmogaus smegenims patinka mokytis. Mokinio mokymosi motyvacija priklauso nuo plataus spektro veiksnių – tai ir „vidinis“ interesas, ir baimė būti nubaustam. Yra įrodyta, kad patvariausia motyvacija yra susijusi su asmens identiteto plėtote, jo vertybių sistema, prasmingumo suvokimu (barkauskaitė, motiejūnienė, 2004).

Žmogus turi stebėtiną sugebėjimą prisitaikyti. Tokį mūsų lankstumą lemia sugebėjimas išmokti naujų elgesio būdų, kad galėtume įveikti nuolat kintančias aplinkybes. Išmokimas – tai nuolatinis elgesio (arba žinių) kitimas, susijęs su patirtimi. Tai, kas buvo išmokta, galima pakeisti nauju išmokimu – šia prielaida grindžiama psichoterapija, psichologinis konsultavimas, reabilitacija (psichologijos žodynas, 1993).

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (3672 žodžiai)
  • Rita
  • Motyvacija mokytis ir išmokimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Motyvacija mokytis ir išmokimas. (2012 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacija-mokytis-ir-ismokimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 21:49
×