Motyvacija


Motyvacijos samprata. Hull draivo teorija. Vadovavimas ir motyvavimas kursinis. Hullo draivo teorija. Hull motyvacijos teorija. Hull teorijos. C. hull draivo teorija. Emociniu reakciju tipai ir ju charakteristika. Referatas zmogaus psihine gynyba gyvenime. Draivo teorija hull.

Motyvacijos samprata Freudo teorijoj. Humanistinė motyvacijos teorija. Hull draivo redukcijos teorija. Optimalaus sužadinimo (aktyvacijos) lygio teorijos. Lewin lauko teorija. Pasiekimų motyvacijos teorija. Kognityvinės darnos teorijos. Kauzalinės atribucijos teorijos. Valios procesai. Išorinė ir vidinė motyvacija. Bendra emocinės reakcijos samprata. Emocinių reakcijų tipai. Pagr. Emocijų charakteristika. Džeimsistinė emoc. Samprata ir tyrimų perspektyva. Darvinistinė e samprata. Shaver evoliucinio prototipo teorija. Frijda veikimo tendencijų teorija. Kognityvinė e samprata.

3) psichologiniai įvykiai g. B. Aiškinami fiziniais dėsniais. Kiekvienas psich. Įvykis vyksta dėka psichinės energijos.

šios idėjos leido freudui manyti, kad kiekvienas žm. Veiksmas neišvengiamai turi psichologines priežastis.

Motyvacijos samprata bub) ikisąmonė – siejama su neįsisąmonintais procesais. Pro ją vyksta filtravimas: pirminė cenzūra tarp pasąmonės ir ikisąmonės, antrinė – ikisąmonės ir sąmonės. Neįleidžia nemalonių prisiminimų srauto, nors į ją ateina.

C) pasąmonė – pgl. F. Motyvacijos šaltinis, nes ten instinktyvūs potraukiai. Jie iššaukia neįsisąmonintas mintis, prisiminimus, tokiu būdu bandydami išsiveržti į sąmonę. Tie prisiminimai ilgalaprogresija – kai patiria stimulą, kuris pasąmonės lygmeny nesukelia instinktyvių potraukių, tada įjungiamos motorinės reakcijos.

Regresija – jei sukelia instinktyvius potraukius, sužadina prisiminimus, kurie grąžinami atgal į pasąmonę. Jei praeina cenzoriši teorija su lygmenim sako, kad neįsisąmonintos idėjos yra suvokiamos kaip sapnai, fantazijos, apsirikima) psichologinės jėgos – pagr. Motyvac. Šaltinis. Tie patys instinktyvūs neįsisąmoninti potraukiai, organizmo reikalavimai psichikai, kurie gali kreipti ir inicijuoti veiksmus per vaizdinius, suformuotų minčių eigą, psichinių reprezentacijų seką, sukeliant norą.

B) kontrajėgos – ego ginyba. Visada prieštarauja kitoms jėgoms, tačiau nėra savarankiškos elgesio iniciatyvine prasme (veikia tik kai psichologinės veikia).

Instinktyviais potraukiais laikė: iš pradžių savęs išsaugojimo ir reprodukcijos, vėliau ir malonumo siekimą, dar vėliau sekso ir agresijos kaip gyvenimo ir mirties.

Instinkto potraukiai siekia tiesioginės išraiškos, o kontrajėgos gimsta dėl tėvų, visuomenės nepasitenkinimo, kuris internalizuojamas. Ekonominė. Kiekvieno žm. Elgesys paremtas psichine energija ir turi kiekybinį poreikį elgesiui. Psic. Energijos kiekis nekinta gyvenimo metu (tuo mes ir skiriamės). Kuo daugiau investuojama į poreikį, tuo didesnė gynyba.

A) kateksis – psichinės energijos investavimas į psichologinesvidinis konfliktas čia tarp kateksio ir kontrakateksio. Jei konfliktas neišsprendžiamas, žm. Tampa neveiksniu . L. Didelis energijos kiekis sutelktas į T poreikį yra nemalonus.

įtampos sumažinimui turi būti patenkinti potraukiai per tiesioginę seksualinę elgseną arba per įv. Modifikuotus vaizdinius. Tai įvardijama malonumo principu.

Genetinė. Pagr. Idėja- ankstyvosios (iki 5m) vaikystės išgyvenimai, kurie veikia tolimesnį žm. Gyvenimą.

  • Microsoft Word 135 KB
  • 2010 m.
  • 23 puslapiai (11187 žodžiai)
  • Universitetas
  • Motyvacija
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Motyvacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:33
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo