Motyvacijos ir motyvavimo savo profesinėje veikloje naudingumo analizė


Motyvacijos ir motyvavimo savo profesinėje veikloje naudingumo analizė. Motyvacija. Kas tai? Poreikiai. Motyvacijos teorijos. Poreikių herarchijos teorija. ERG poreikių teorija. Lūkesčių teorija. Motyvavimo būdai. Materiali motyvacija. Nemateriali motyvacija. Netradiciniai motyvacijos būdai. Motyvacijos nauda. Išvados.


Norėdami, kad įmonė sėkmingai veiktų, labai svarbiu aspektu yra personalo motyvavimas. Motyvuoti darbuotojai pasiekia žymiai geresnius rezultatus, dirba efektyviau, todėl kiekviena įmonė turėtų žinoti motyvavimo priemones bei būdus.

XX amžiaus pradžioje, buvo manoma, kad geriausia motyvacija darbuotojui yra didesnė alga, tačiau ilgainiui buvo pastebėta, kad ši motyvacinė priemonė nėra vienintelė. Šiuolaikinės pažiūros į žmogaus veiklos motyvus yra platesnės ir gilesnės. Šiais laikais išskiriami trys motyvacijos būdai: materialus, nematerialus ir netradicinis.

Yra keli kiti piniginiai motyvavimo būdai. 1. Bazinė alga ir procentas nuo parduotų prekių. 2. Fiksuotos ar kintamos premijos už ypatingus pasiekimus.   3. Dalies pelno išmokėjimas.

Vienas dažniausias netradicinis motyvavimo būdas yra bendra veikla po darbo. 2. Dar vienas labai paplitęs motyvacinis būdas- geriausio darbuotojo apdovanojimai.

  • MS PowerPoint 582 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (612 žodžiai)
  • Universitetas
  • Grazina
  • Motyvacijos ir motyvavimo savo profesinėje veikloje naudingumo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Motyvacijos ir motyvavimo savo profesinėje veikloje naudingumo analizė. (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacijos-ir-motyvavimo-savo-profesineje-veikloje-naudingumo-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 16 d. 07:50
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!