Motyvacijos reikšmė


Tai yra psihologijos darbas reflekcija, kurioje yra aptariama motyvacijos reikšmė gyvenime. Motyvacija ir motyvacijos reikšme.

Pagal šį apibūdinimą galima spresti, jog psichologija tik teorija, bet kaip ją galima pritaikyti praktiškai? Toliau kalbesiu apie tai kaip aš galvoju spichologijos žinias pritaikyti savo pasirinktoje specelybėje.

Pirmiausia reikėtų aptarti tai, kaip žmogus įsivaižduoja ir supranta savajį „aš“ ir kaip sugeba objektyviai save įvertinti. Kiekvienas iš mūsų turi pirmiausia surasti savajį „aš“, nes nepažinęs savęs negalės pažint kito žmogaus ir tikkamai pasirinki profesijos, darbo vietos ir savo gyvenimo prasmės. Savęs pažinimas prasideda jau vaikystėje, formuojasi mūsų charakteris, ypračiai, gyvenimo pažinimas, bei savo vietos ieškojimas gyvenima. Didelia įtaka mūsų formavimuisi anot psichologų daro tėvai, bei mus supantys suaugusieji, todėl vaikystėja svarbu vaiko nevadinti kvailiu ar kitokiais žodžias, nes suaugusieji vaikui yra autoritetas, darantis dižiulę įtako jų telesnem vystimuisi. Tokie veiksmai gali privesti vaikus jaustis menkaverčiais ir trugdyti jų tolesniam vystimuisi, kaip visaverte asmenybė. Pagrindiniai savęs vertinimo veiksniai yra keturi: mūsų auklėjimas vaikystėje, savęs lyginimas su kitais, aplinkinių žmonių ivertinimas, mūsų aspiracijų ir realių laimėjimų atitikmams. Galima pasakyti, jog žmogus pradedėmas save pažinti ir sugebėdamas tikmai vertinti save ir savo gebėjumus gali pasirinkti tikkama profesija ir būti visavertis visuomenės narys, bet jo tinkama savęs verinima formuoja vaikystėje tevai bei kiti jį supantys suaugusieji.

  • Psichologija Recenzija
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2013 m.
  • 3 puslapiai (1068 žodžiai)
  • Kolegija
  • Enrikaaa
  • Motyvacijos reikšmė
    10 - 3 balsai (-ų)
Motyvacijos reikšmė. (2013 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvacijos-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 19:52
×