Motyvavimas ir darbo apmokejimas



Poreikių teorija (A. Maslow); ERG teorija (C. Alderfer); Dviejų veiksnių motyvavimo (F. Herzberg). Trijų rūšių poreikių teorija (McLelland’as);.
Teisingumo teorija; Pastiprinimo teorija (B. F. Skinner); Tikslų nustatymo teorija (E. Locke); Vilčių teorija (D. Nadler; E. Lawler).
Fiziologiniai - reikalingi išgyventi; Saugumo - apsauga nuo išorės pavojų ir įsitikinimas, kad fiziniai poreikiai ateityje bus patenkinti; Priklausomumo - noras priklausyti tam tikram socialiniam sluoksniui; Pagarbos - savigarba, pripažinimas ir kt.; Saviraiška - noras parodyti savo potencialias galimybes Iš pradžių turi būti patenkintas žemesnės pakopos poreikis.
Higieniniai veiksniai (darbo aplinka) Organizacijos politika; Darbo sąlygos; Alga; Vadovavimas; Santykiai su vadovais, bendradarbiais ir pavaldiniais.
Tikėjimas, kad pasirinkta elgsena patenkins lūkesčius. Motyvacija = Viltys x Valentingumas x Priemonė Viltys – tikėjimas, kad pastangos, įdėtos į darbą, bus sėkmingos; Valentingumas – kiek siekiamas rezultatas yra patrauklus asmeniui; Priemonė – tikimybė, kad pasiekus rezultatą bus sulaukta atlygio;.
Vienetinė; Nustatomas darbo užmokesčio įkainis už padarytą produkcijos vienetą. Laikinė. Už darbuotojo dirbto laiko vienetą (dažn. valandą) nustatomas tarifinis įkainis.