Motyvavimas referatas


Įvadas. Motyvacijos samprata ir reikšmė. Poreikių nustatymo eiga. Viešbučio personalo motyvavimas. Priemonės personalo skatinimui viešbutyje.


Šiandieniniame gyvenime, darbuotojų motyvacija tampa neatskiriama verslo dalimi norint, kad jis sėkmingai vystytūsi ir nežlugtų. Darbdaviai neretai susiduria su darbuotojų motyvavimo problema, kuri yra labai svarbi norint sėkmingai valdyti verslą. Tam tikromis priemonėmis motyvuojant darbuotojus galima pasiekti aukštesnius rezultatus, gauti didesnį pelną.

Įmonės norėdamos sėkmingai vystyti kuriamą verslą, tiesiog privalo naudoti motyvacines priemones. Darbdavys neturi skirti vien tik nuobaudas už padarytas klaidas, tačiau taip pat ir skirti premiją už gerai atliktą darbą, už atsidavimą, rodomą iniciatyvą ir kitus gerus darbus padarytus įmonės labui.Tuomet darbuotojas pasijaus pagerbtas, tai pakels jo savivertės jausmą ir jis stengsis dirbti kokybiškai, kad jaustūsi naudingas įmonei. Kalbant apie viešbučius, jie taip pat privalo motyvuoti viešbutyje dirbantį personalą, kadangi šis verslas ypatingai reikalauja kokybiško darbo, nes tenka bendrauti su žmonėmis, su turistais tiek vietiniais tiek ir su atvykstančiais iš kitų šalių. Motyvacija padeda pasiekti organizacijos veiklos tikslus. Ši tema aktuali ir plačiai paplitus mūsų visuomenėje, tad paanalizuokime kas yra motyvacija, kuo ji tokia svarbi .kokios teorijos yra išvestos ir kokios yra pagrindinės motyvavimo priemonės.

DARBO TIKSLAS. Išsiaiškinti, kokias motyvavimo priemones taiko viešbučiai, bei kokių paskatinimo priemonių tikisi jų darbuotojai, kad būtų patenkinti darbu bei kokybiškai jį atliktų.

Darbuotojų poreikių analizei galima pasitelkti A. Maslow pateiktą poreikių hierarchiją (žr. 1 pav ir 2pav).

Žemesnio lygio poreikiai patenkinami prieš atsirandant aukštesnio lygmens poreikiams;

Yra daugiau būdų patenkinti aukštesniojo lygmens poreikius, nei žemesniojo;

Vienijimosi - žmonės su šiais poreikiais suinteresuoti turėti draugų, gerus santykius su kitais, padėti kitiems, dirbti kartu su kitais.

individai, išsiskiriantys galios poreikiais, yra linkę užimti aukštą padėtį vadybinėje hierarchijoje, tačiau tai ne visada užtikrina efektyvų vadovavimą;

žmonės, siekiantys vienytis, gali būti gerais koordinatoriais ir palaikyti organizacijos sutelktumą.

Viktoro Vrumo sukurta motyvacijos teorija.Ši teorija reikalauja trijų veiksnių tarpusavio ryšio:Motyvacija =darbo sąnaudos * lūkesčiai * valentingumas

IŠVADA: darbo motyvai silpnės, kai bus maža bent vieno veiksnio reikšmė

Tai sujungtos lūkesčių ir teisingumo teorijos. Yra 5 kintamieji: pastangų sąnaudos, suvokimas, rezultatai, atpildas, pasitenkinimo laipsnis.

Išvada: rezultatyvus darbas ir tinkamas atpildas suteikia pasitenkinimą darbu ir motyvuoja veikti.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 182 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (2924 žodžiai)
  • Oksana
  • Motyvavimas referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Motyvavimas referatas. (2016 m. Vasario 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 02:19
×