Motyvavimo metodai ir priemonės taikomi Lietuvos ir užsienio verslo įmonėse


Įvadas. Teorinė dalis. Išvados. Literatūra.

Šiame referate nagrinėjama tema - motyvavimo metodai ir priemonės taikomi Lietuvos ir užsienio verslo įmonėse. Referate trumpai apžvelgsiu motyvavimo metodus taikomus Lietuvoje ir užsienyje.

Darbo tikslas – apžvelgti kokie metodai ir priemonės yra taikomi Lietuvos ir užsienio verslo įmonėse. Teorinėje dalyje analizuojami metodai ir priemonės skirtos motyvuoti darbuotojams.

Apžvelgęs darbuotojų motyvavimo metodus ir priemones išsiaiškinau, jog egzistuoja kelios darbuotojų motyvavimo priemonių formos. Jas galima išskirti į materialias ir nematerialias (psichologines) motyvavimo priemonių formas. Darbuotojų motyvavimas materialiomis priemonėmis yra populiaresnis metodas, nes tai yra daug paprasčiau, nei imtis psichologinių metodų. Beje, Lietuvoje šis metodas yra naudojamas labiausiai, nes esant mažam darbo užmokesčiui yra sunkiau motyvuoti darbuotojus psichologiškai, bet lengviau darbuotojus motyvuoti nedidelėmis premijomis. Tačiau protingas vadovas turėtų skirti didelį dėmesį psichologiniam darbuotojų motyvavimui, tai yra maloniai darbo atmosferai, darniam kolektyvui, darbuotojai turėtų būti skatinami už gerai atliktus darbus ne tik priemokomis, bet ir žodiniu, asmeniniu pagyrimu, jei darbuotojas jaus, jog yra įmonės dalis ir yra vertinamas, tai bet kokiu atveju kels įmonės produktyvumą, nes tik darniam kolektyve gali būti pasiekti maksimalūs rezultatai, kai materialiniai skatinimo metodai turi tik laikiną motyvacijos efektą, ilgainiui esant nemaloniai darbo atmosferai jie tampa apskritai nebeefektyvūs.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1066 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justas
  • Motyvavimo metodai ir priemonės taikomi Lietuvos ir užsienio verslo įmonėse
    10 - 10 balsai (-ų)
Motyvavimo metodai ir priemonės taikomi Lietuvos ir užsienio verslo įmonėse. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvavimo-metodai-ir-priemones-taikomi-lietuvos-ir-uzsienio-verslo-imonese.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 11:07
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo