Motyvavimo priemonių taikymas kursinis darbas


Įvadas. Motyvacijos samprata teoriniu aspektu. Motyvacijos samprata. Motyvavimo priemonės ir būdai. Darbuotojų motyvavimo sistemos. Motyvacijos svarba įmonės valdyme. Motyvavimo priemonių taikymo AB ,,dnb" banko klaipėdos skyriuje tyrimas. AB ,,DNB" banko Klaipėdos skyriaus pristatymas. Tyrimo metodologija. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Literatūra.


Temos ištirtumas. Motyvacijos tematika, motyvacijos priemonių taikymas yra aktuali šių dienų tema. Lietuvos ir užsienio autoriai, kurie nagrinėjo motyvacijos sampratą ir priemones: Darbo problema. Motyvavimo priemonės daro poveikį darbuotojų motyvacijai, o tuo pačiu ir jų elgesiui, todėl vadovai turi pasirinkti tokias motyvavimo priemones, kuriomis galima vienokiais ar kitokiais būdais įtakoti ir paveikti jų atliekamo darbo kokybę ir elgesį. Finansinių paslaugų sektoriuje pastaruoju metu pastebėta itin dažna darbuotojų kaita, kuriai įtakos gali turėti menka darbuotojų motyvacija, verbavimas į kitas panašaus pobūdžio organizacijas, mažas atlyginimas. Tokiems veiksniams esant vyksta priešingas darbuotojų atsakas – demotyvacija, kuri skatina juos ieškoti kito darbo.

Darbo objektas. Darbuotojų motyvavimo priemonių taikymas AB ,,DNB“ banko Klaipėdos skyriuje.

Darbo tikslas - ištirti motyvavimo priemonių taikymą AB ,,DNB“ banko Klaipėdos skyriuje.

Ištirti AB ,,DNB“ banko Klaipėdos skyriuje darbuotojų motyvacijąir taikomas motyvavimo priemones.

Darbo tyrimo metodai. Mokslinės literatūros analizė, anketinė apklausa, grafinis vaizdavimas, duomenų analizė.

Kiekvienas žmogus turi įgimtų savybių bei gabumų, o atsižvelgiant į kiekvieno darbuotojo charakterį, jis toje pačioje vietoje elgsis skirtingai, o motyvuojamas ir skatinamas sieks ne tik savo, bet ir bendrų organizacijos tikslų.

Motyvacija – tai tikra individo elgsena, veiksmai, tikslinga veikla, skatinama įvairių motyvų.

1 paveiksle pateiktas elementarusis motyvacijos procesas, kurį sudarė Zakarevičius P. ir kt.

1 paveiksle pateiktas motyvacijos procesas, kuris prasideda nuo žmogaus nepatenkinto poreikio.Anot P. Zakarevičiaus ir kt. (2011), motyvacijos procesas teoriškai gali būti analizuojamas, išskaidžius jį į šešias stadijas: nepatenkinto poreikio atsiradimas; įtampa arba poreikio patenkinimo būdų paieška; paskatos ar veiksmų krypties nustatymas; veiksmų įgyvendinimas; patenkintas poreikis ir sumažėjusi įtampa. Atsiradus nepatenkintam poreikiui, konkrečiu laiku reikalaujama, kad žmogus ieškotų galimybių ir imtųsi konkrečių veiksmų jam patenkinti. Kai poreikis nepatenkintas, atsiranda įtampa arba ieškoma būdų patenkinti poreikį.

Mokslinėje vadybinėje literatūroje poreikio sąvoka įvairiai apibrėžiama. Poreikis – tai individo reikmė, susijusi su normaliu jo funkcionavimu (A. Šalčius, 2009), o L. Marcinkevičiūtė (2010) apibrėžia poreikį kaip žmogaus bendravimo su jo vidiniu ir išoriniu pasauliu sistemą. A. Bakanauskas (2006) teigia, kad poreikis – tai pagrindinė jėga, motyvuojanti asmenį veikti.

Apibendrinant galima teigti, kad motyvacija ir poreikiai yra tarpusavyje glaudžiai susijusios sąvokos.Motyvacija – tai skatinimo procesas, kai, naudojant vidinius ir išorinius veiksnius, darbuotojas nukreipiamas konkrečiai veiklai. Motyvacijos procesas prasideda nuo nepatenkinto poreikio.Motyvacijos procesas – tai motyvų sistemos, turinčios poveikį žmogaus elgesiui, sukūrimas, siekiant nukreipti jį reikalinga organizacijai kryptimi. Motyvacija nusako įtaką individų elgesio veržlumui ir kryptingumui.

  • Microsoft Word 120 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (7803 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ausra
  • Motyvavimo priemonių taikymas kursinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Motyvavimo priemonių taikymas kursinis darbas . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvavimo-priemoniu-taikymas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 11 d. 21:59
×