Motyvavimo proceso analizė organizacijoje


Įvadas. Motyvavimas. motyvavimo samprata. A. Maslow poreikių hierarchija. Vromo suformuluota lūkesčių teorija ir jos išvados. L. V. Porterio ir E. Lawlerio motyvacijos modelis. Pusiausvyros teorija – įdėtų pastangų ir atlygio santykio vertinimas. Pagrindiniai motyvacijos stiprinimo būdai. Galimi mano savimotyvacijos stiprinimo būdai darbe. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pusiausvyros teorija – tai vertinimo sistemos teisingumas. Darbuotojai lygina savo rezultatus su kitų žmonių, atliekančių analogišką darbą, lygina, ar darbo atlygis atitinka įdėtas sąnaudas. Jei lyginimo santykiai nėra vienodi ir palyginimas rodo disbalansą ir nesąžiningumą, darbuotojui atsiras neteisingumo jausmas, kuris sukels psichologinę įtampą darbe.

Žmogus gali pradėti jausti psichologinę įtampą, jei manys, kad kitas darbuotojas gauna didesnį atlygį už tokį pat darbą. Teisingumo teorijos išvada ta, kad jei darbuotojai nebus tikri dėl jų darbo atlyginimo teisingumo, jie mažins darbo sąnaudas. Beje, kalbant apie teisingumą, nereikėtų pamiršti, kad teisingumo suvokimas gali būti subjektyvus,- žmonės kartais lygina save su kitais neteisingai, neatsižvelgę į darbo patirties, kvalifikacijos, atsakomybės skirtumus, sureikšmina savo pastangas ir sumenkina kitų indėlį.Atlyginimo teisingumo suvokimą įtakoja įvairūs veiksniai: amžius, vertybinės nuostatos, savęs ir kitų vertinimas. Vis dėlto, norint, kad darbuotojai dirbtų gerai, efektyviai ir atsakingai, kiekvienam darbui reikėtų taikyti tokią ekonominio motyvavimo sistemą, kuri skatintų darbo našumą ir darbuotojo suinteresuotumą.“

Praktikoje egzistuoja didelė motyvavimo programų įvairovė, kurias organizacijos yra įdiegusios darbuotojų motyvacijai, produktyvumui, pasitenkinimui darbu didinti. Tačiau, kadangi kiekviena organizacija yra skirtinga, tai išnagrinėtos programos nebūtinai tiks kiekvienai organizacijai. Vadovai turėtų pažinti dirbančiuosius, kelti pasiekiamus tikslus, individualizuoti atlygį, susieti atlygį su darbo rezultatais ir tt.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 88 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (2614 žodžiai)
  • Arvis01
  • Motyvavimo proceso analizė organizacijoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Motyvavimo proceso analizė organizacijoje. (2014 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvavimo-proceso-analize-organizacijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 11:38
×