Motyvavimo teorijų analizė


Motyvavimo teorijų analizė. Motyvavimo samprata. Motyvavimo teorijos. Išvados. Literatūra.


Vadovavimas – tai darbų atlikimas pasitelkiant darbuotojus. Siekiant kuo efektyviau panaudoti darbuotojų sugebėjimus organizacijos tikslams siekti būtinas jų motyvavimas. Veiksmingai motyvuoti darbuotojai noriau, kokybiškiau ir kūrybiškiau atlieka savo darbą. Norint motyvuoti darbuotoją reikia suprasti žmogaus elgesio ypatumus, žinoti kaip jį nukreipti norima linkme ir iš kur žmoguje kyla motyvacija dirbti. Tame ir slypi motyvacijos problema.

Darbo objektas: motyvavimo teorijos.

Darbo tikslas: motyvavimo teorijų analizė.

Darbo uždaviniai:

apibrėžti motyvavimo sampratą;

apžvelgti ir apibendrinti motyvacijos teorijas;

Darbo metodas: literatūros analizė.

Sakoma: „Jei tiesiog nuvesi arklį prie vandens, negalėsi priversti jo gerti vandens, jis gers tik tada, kai pajus troškulį“. Tas pats pritaikoma ir žmonėms. Jie nedarys paskirto darbo, ar darys jį atmestinai, jei nebus motyvuoti, nematys priežasčių ar tikslo tą darbą atlikti. Motyvavimą galima apibūtdinti kaip procesą, kuris skatina darbuotoją atlikti veiksmus, kurie patenkina jo asmeninius poreikius. Bet pagrindinis klausimas vadovams darbuotojų motyvavimo procese yra toks – kaip paveikti darbuotojus, kad organizacijos tikslus jie matytų kaip savo asmeninius, ir dėtų visas galimas pastangas jiems siekti. Darbuotojo elgesį įmanoma paveikti įvairiais būdais, tačiau dažniausiai šiam tikslui siekti yra taikomos materialinės ir moralinės priemonės. Poveikis yra daug stipresnis kai pasitelkiamos teigiamos priemonės, kurios įkvepia ne tik daryti tai, ką nurodė vadovas, bet ir duoda galimybę darbuotojui pasijusti laimingesniu, reikšmingesniu. Apibendrinus galima išskirti įtakos žmogaus elgesiui būdus:

Žmogų veikti tikslo link skatina jo įvairiausių poreikių visuma. Poreikį galima apibūdinti kaip „kažko“ stoką, trūkumo jausmą. Tas trūkumo jausmas skatina žmogų imtis priemonių, siekant patenkinti jaučiamą poreikį. Taigi, poreikis yra veiklos motyvas. Dauguma mokslininkų poreikius skirsto į dvi pagrindines kategorijas – fizinius (pirminius) poreikius ir psichologinius ir socialinius (antrinius poreikius). Pirminiai poreikiai – būtini žmogaus egzistencijai – tai maistas, stogas virš galvos, miegas ir t.t. šie poreikiai yra universalūs. Antriniai poreikiai – savirealizacijos ir dvasiniai – meilės, pagarbos, prisirišimo.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1743 žodžiai)
  • Gintarė
  • Motyvavimo teorijų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Motyvavimo teorijų analizė. (2016 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/motyvavimo-teoriju-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 16:07
×