MS Excel ir MS Access programų funkcijos


Įvadas. Ekonominių duomenų analizė ir dokumentų rengimas bei grafinės duomenų analizės priemonės su ms excel. Ms excel priemonių panaudojimas ekonominių ir vadybinių praktinių uždavinių sprendimui. Ms access ekonomikoje ir vadyboje. Lentelių ir jų ryšių projektavimas. Formų, užklausų ir ataskaitų sudarymas. Išvados. Literatūra.


Programa MS Excel palaiko įvairių tipų diagramas, padedančias rodyti duomenis taip, kad žiūrovams jie būtų aiškūs. Kuriant arba keičiant diagramas galima rintis iš daugybės tipų. Dažniausiai naudojama yra histograma Ji turi ir potipių, kaip pavyzdžiui, sudėtinė histograma ir t.t..

Kita ne ką mažiau paplitęs ir paprastesnis naudojamasis grafikas yra skritulinė diagrama, kuri taip pat turi savo potipių, kaip pavyzdžiui, trimatė skritulinė diagrama.

Taip pat savo kuriamoje reikiamoje diagramoje, mums naudojant daugiau nei vieną diagramos tipą, galite kurti ir jungtines diagramas.

Taip pat su MS Excel programa patogu kurti praktiškas, lengvas ar įmantrias lenteles, kuriose galima ne tik išrašyti reikiamą informaciją ir turimus duomenis, tačiau taip pat galima apskaičiuoti tam tikrus kitus nežinomus duomenis, naudojant šios programos pagrindinį lentelių kūrimo ir užpildymo žmonėms palengvinimą, t.y. funkcijas, kuriomis galima atlikti matematinius aritmetinius veiksmus, išimti vidurkį ar net nustatyti kelis galimus variantus, naudojant funkciją IF.

Taigi matome, kokio dydžio ir sudėtingumo galime sukurti reikiamas lenteles, neužimant daug savo brangaus laiko, o naudojant MS Excel turimas taisyklingas formules, palengvinant kiekvieno žmogaus kasdienybę bei pamatėme, kokių tipų ir kitokių įvairybių grafikus galime braižyti.

MS EXCEL PRIEMONIŲ PANAUDOJIMAS EKONOMINIŲ IR VADYBINIŲ PRAKTINIŲ UŽDAVINIŲ SPRENDIMUI

Iš grafiko pastebime, kad jame taip pat atsirado prognozės tolimesniems metams ir papildoma tiesė su savo formule bei patikimumo įvertinimu. Tai gavome grafiko braižymo metu pasirinkę atitinkamą reikalavimą TRENDLINE ir patikimumo įvertinimą R2.

Tuomet panaudojus gautą formulę apskaičiuojame tolimesnę studentų kaitos prognozę. Kitam darbui atlikti jau naudojame MS funkcijas TREND ir GROWTH. Šios formulės iš esmės atlieka tas pačias funkcijas, tačiau skaičiuoja šiek tiek kitaip ir gaunamos reikšmės skiriasi, nors visiškai nežymiai ir nereikšmingai.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1474 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • MS Excel ir MS Access programų funkcijos
    10 - 1 balsai (-ų)
MS Excel ir MS Access programų funkcijos. (2018 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ms-excel-ir-ms-access-programu-funkcijos.html Peržiūrėta 2020 m. Kovo 31 d. 11:16
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo