Muilas ir jo poveikis žmogaus organizmui


Muilas. Trumpai apie muilą. Muilo formos. Muilo agregatinę būseną lemia šarminis metalas. Muilo cheminė sudėtis. Riebalų muilinimo reakcijos. Muilinimo reakcija. Muilo gamyba. Pagrindinės sudedamosios dalys. Muilo gaminimo būdai. Priedai. Muilo poveikis vandenyje. Muilo poveikis žmogui. Įdomu.


Muilas gaminamas dviem būdais: karštuoju ir šaltuoju: Karštąjam būdui reikia mažiau pastangų, tačiau procesas vyksta ilgiau. Muilas gaminamas 5-6 valandas kaitinant aliejaus ir šarmo tirpalo masę vandens vonelėje. Pagamintą tokį muilą galima naudoti iš karto. Šaltuoju būdu aliejai nekaitinami, tik pašildomi jei norima sumaišyti kietuosius ir skystuosius aliejus. Šarmo milteliai maišomi vandeniu, stipriai plakant vyksta egzoterminė reakcija (išsiskiria šiluma o mėgintuvėlis kuriame maišome stipriai įkaista). Susidarius vienalyčiam mišiniui pilame riebalų ir vėl plakame. Jei reakcija vyksta lėtai galime įpilti etanolio (). Mišiniui sukietėjus uždegame spiritinę lemputę ir taip muilas yra išstumiamas iš mėgintuvėlio.

Muilas keičia odos Ph, todėl oda netenka vandens ir išsausėja bei sensta ankščiau, nei turėtų. Nusiprausus muilu, oda net apie 2-8val. Gali likti atvira žalingam aplinkos poveikiui, todėl iš karto joje pradeda daugintis ligas sukeliantys mikrobai. Antibakterinis muilas- naikina ne tik kenksmingas medžiagas, bet ir gerąsias bakterijas,o tai mažina mūsų atsparuma lygoms.

  • MS PowerPoint 1638 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (512 žodžiai)
  • Kolegija
  • Saida
  • Muilas ir jo poveikis žmogaus organizmui
    10 - 3 balsai (-ų)
Muilas ir jo poveikis žmogaus organizmui. (2018 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/muilas-ir-jo-poveikis-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 13:45
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo