Muilo sintezė


Įvadas. Muilo atsiradimo istorija. Kas yra muilas? Sintezės būdai. Muilo priklausomybė nuo sudėties. Pramoninė muilo gamyba. Muilo veikimas. Muilo trūkumai. Išvados. Literatūra.

Šiame darbe bus kalbama apie muilą. Jo atsiradimo istorija kur muilas atsirado ir kaip keitėsi jo gaminimo būdai. Aptarsime sintezės būdus, muilo chemines savybes, bei sužinosime veikimo principą. Šio darbo tikslas suprasti ir sugebėti paaiškinti kas yra muilas, suprasti jo veikimo principus, bei suprasti ir įgauti žinių apie muilo cheminę sudėti ir jo priklausomybę nuo cheminės sudėties.

Šiais laikais atrastos cheminės medžiagos, bei gamybos procesų tobulėjimas leidžia žmonėms pagaminti muilus kurie labiau putoja, bei gali išsilaikyti ilgiau nepažeisti. Negana žmonės gamina skystus, bei kietus muilus kurių kvapų įvairovė yra milžiniška.(3)

Muilas – kieta arba skysta medžiaga skirta asmens higieniai ir skalbimui. Jie sudaryti iš aukštesniųjų riebiųjų rūgščių druskos. Didžiausia reikšmę turi muilai sudaryti iš natrio ir kalio, į kurių sudėtį įeina laurino, palmitino, strearino bei oleino rugštčių druskos.

Kai šarminė medžiaga kaip Natrio ar kalio hidroksidai reaguoja su riebalais susidaro muilas, bei glicerolis. Ši reakcija vadinama muilinimu. Reakcijos laiką įtakoja temperatūra, bei pasirinkta riebalų rūšis.(2,

Kai riebalai yra sudaryti iš sočiosios riebiosios rūgšties, gauname kietesni muilą kuris dažniausiai naudojamas skalbimui, o kai iš nesočiosios riebiosios rūgšties minkštesnį muilą kuris naudojamas žmogaus higienos reikmėms.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 132 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1077 žodžiai)
  • Tomas
  • Muilo sintezė
    10 - 2 balsai (-ų)
Muilo sintezė. (2015 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/muilo-sinteze.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 16:54
×