Muitinės administruojami mokesčiai: muito sąvoka ir rūšys; muito norma


Muitinės administruojami mokesčiai muito sąvoka ir rūšys. Kas yra muitas? ES muitų teritorijoje gali būti taikomi šių rūšių muitai. Muitai pagal apskaičiavimo metodą. Pagal judėjimo pobūdį muitai skirstomi. Pagal muitų taikymo pobūdį muitai gali būti. Pagal ekonominius valstybės tikslus ir interesus muitai skirstomi į šias rūšis. Muitų normos. Importo muito norma, atsižvelgiant į valstybę, iš kurios yra kilusios prekės, gali būti. Pridėtinės vertės mokestis (PVM). Akcizas. Šaltiniai.


ES muitų teritorijoje gali būti taikomi šių rūšių muitai:.

2. Specialieji muitai - taikytini kaip atsakomoji priemonė prieš diskriminacinius kitų valstybių ar jų grupių veiksmus ES atžvilgiu.

Specifiniai muitai Šiais muitais apmokestinama dauguma ne ES šalių žemės ūkio prekių. Paprastai apmokestinamas prekės svoris (pvz., 100EUR/100kg.). Dauguma mokesčių nustatoma kasmet, o kai kurie ir dažniau. Mokesčiai pateikiami TARIC duomenų bazėje.

Vertybiniai muitai Šiais muitais apmokestinamos kai kurios ne iš ES šalių importuojamos prekės. Apmokestinama prekė arba siuntos vertė. Mokesčiai nustatomi kasmet ir pateikiami TARIC duomenų bazėje.

Kombinuoti muitai Tai specifinių ir vertybinių muitų suma. Kai kurioms prekėms yra nustatyti muitai, susidedantys iš kelių elementų.

Autonominė – taikoma, kai prekės yra kilusios iš valstybių ar jų grupių, su kuriomis ES nėra sudariusi tarptautinių sutarčių. Konvencinė - kai pateikiamas įrodymas, kad prekės kilusios iš valstybių ar jų grupių, su kuriomis ES yra sudariusi tarptautines sutartis, nustatančias didžiausio palankumo prekybos statusą. Preferencinė – taikoma, kai pateikiamas įrodymas, kad prekės kilusios iš valstybių ar jų grupių, su kuriomis ES yra sudariusi tarptautines sutartis, nustatančias laisvos prekybos režimą, arba taiko bendrąją preferencijų sistemą.

D. Povilauskienė. Teisė ir muitinės veikla Lietuvos Respublikos akcizų įstatymas (Žin.  2004, Nr. 25-756) Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatymas (Žin. 2002, Nr. 35-1271).

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 90 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 29 puslapiai (1079 žodžiai)
  • Universitetas
  • Yffkhgjhjhgh
  • Muitinės administruojami mokesčiai: muito sąvoka ir rūšys; muito norma
    10 - 5 balsai (-ų)
Muitinės administruojami mokesčiai: muito sąvoka ir rūšys; muito norma. (2016 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitines-administruojami-mokesciai-muito-savoka-ir-rusys-muito-norma.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:50
×