Muitinės darbo organizavimas


Muitinės procedūrų organizavimas. Muitines darbu organizavimas. Muitinio tikrinimo organizavimas. Muitines proceduros organizavimas.

Įvadas. Prekių pateikimas muitinės procedūrai: deklaravimas ir tikrinimas. Muitinės procedūrų atlikimo tvarka. Išleidimas laisvai cirkuliuoti. Muitinės tranzitas. Muitinis sandėliavimas. Laikinasis įvežimas perdirbti. Muitinės prižiūrimas perdirbimas. Laikinasis įvežimas. Laikinasis išvežimas perdirbti. Laikinasis išvežimas. Negrąžinamasis eksportas. Problemos, susijusios su muitinės procedūrų atlikimu, ir jų sprendimas išvados literatūra.

Kiekvienos valstybės veidrodis yra muitinės. Visi esame apie jas girdėję, skaitę, tačiau galbūt neesame pasigilinę į tai, kas vyksta, kuomet kertama valstybės siena. O mums, būsimiems tarptautinio verslo vadybininkams, reikėtų tai žinoti. Taigi šiame darbe aš norėčiau papasakoti apie sankcionuotus muitinės veiksmus – muitinės procedūras.

Valstybės, kurdamos savo šalių muitinės procedūrų teisinę bazę, vadovaujasi muitinės procedūrų supaprastinimu ir harmonizavimo pagrindinėmis nuostatomis bei standartais, kurie buvo parengti septintajame gatt daugiašalių derybų dėl prekybos ir tarifų etape (ženeva, 1973-1979m. ), plačiai žinomame kaip tokijo etapas. Lietuvos muitų teritorijoje muitinės procedūrų taikymą reglamentuoja lr muitinės kodeksas, lr vyriausybės ir muitinės departamento teisės aktai. [16, p. 32] rašydama apie muitinės procedūras, aš remsiuosi būtent lr muitinės kodeksu bei teisės aktais, o taip pat publikacijomis laikraščiuose, žurnaluose. Pirmame skyriuje aš papasakosiu kaip prekės patikrinamos kuriai nors muitinės procedūrai įforminti, kaip jos turi būti deklaruojamos ir tikrinamos.

Antrąjį skyrių paskyriau pačių muitinės procedūrų nagrinėjimui – kada, kokia procedūra yra taikoma, kaip ji taikoma, kokią reikšmę ji turi Lietuvos užsienio prekyboje.

Paskutiniajame referato skyriuje aptarsiu Lietuvos muitinės problemas, susijusias su muitinės procedūrų taikymu bei tai, visos prekės, patikrinamos kuriai nors muitinės procedūrai, turi būti deklaruojamos konkrečiai nurodytai muitinės procedūrai. Prekių deklaravimo ir muitinio tikrinimo tvarka, deklarantų pareigos ir atsakomybė nustatyti prekių deklaravimo ir muitinio tikrinimo nuostatuose, patvirtintuose muitinės departamento 1993 08 02 įstatymu nr. [14, p. 43; 16, p. 32].

Prekes deklaruoja lr įregistruotas ūkio subjektas, turintis teisę disponuoti prekėmis, prekių savininkas arba jų įgalioti asmenys (muitinės tarpininkai). Deklarantas yra atsakingas muitinei už dokumentų ir muitinės deklaracijoje pateiktų duomenų teisingumą ir už importo muitų bei mokesčių sumokėjimą. [7, p. 19].

Paprastai muitinės deklaraciją pateikiama raštu (išimtinais atvejais – žodžiu, veiksmu arba naudojantis automatinio duomenų apdorojimo techninėmis priemonėmis). Prekių deklaravimui ir muitinės procedūrai įforminti naudojami tam tikros formos blankai, atitinkantys nustatytus reikalavimus. Lr šiam tikslui naudojamas bendrasis dokumentas (bd), kuris yra tapatus europos sąjungos šalyse nuo 1988 metų naudojamam sad (singh administrative dokument).

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (5207 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pavel
  • Muitinės darbo organizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Muitinės darbo organizavimas. (2011 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitines-darbo-organizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 19:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo