Muitinės muziejus


Įvadas. Apie muziejų. Pirmoji ekspozicija. Antroji ekspozicija. Trečioji ekspozicija. Ketvirtoji ekspozicija. Muziejaus kultūrinė šviečiamoji veikla. Išvados. Šaltinių sąrašas.


Pažintinė praktika buvo atlikta muitinės muziejuje. Muziejus įsikūręs Vilniaus mieste, Jeruzalės gatvėje. Muziejuje kaupiama ir saugoma istorinė, dokumentinė ir kita medžiaga, susijusi su muitinės istorija. Muitinės muziejaus gidė pristatė mums 4 ekspozicijas, kurios susideda iš: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpio, sovietų okupacijos laikotarpio, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo laikotarpio bei ekspozicijos skirtos pasaulio šalių lyderių dovanoms reprezentuoti. Taip pat turėjome susitikimą su Lietuvos muitinės kinologu, kuris papasakojo mums apie savo veiklos sritį, šūnų veisles, dresavimo ypatumus bei parodė išdresuotus šunis bei jų galimybes.

Muziejuje veikia keturios ekspozicijos [4].

Taigi, pirmoji ekspozicija leidžia susipažinti su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiu, padėjo suprasti, koks svarbus buvo lietuviškos spaudos gabenimas.

Taigi, lankantis antrojoje ekspozicijoje mums buvo papasakota apie apie tai kaip buvo okupuotos Lietuvos muitinės ir uždarytos bei kaip veikė sovietinės muitinės. Taip pat buvo papasakota apie Medininkų tragediją. Sužinojome ne tik istorinių žinių, bet ir pamatėme kaip buvo pildomi įvairūs registracijos žurnalai.

Ekspozicijos pabaigoje buvo galima pamatyti šia tema Muitinės kriminalinės tarnybos sukurtą filmą, kuris pagyvino dar labiau ekspoziciją.

Paskutinėje ekspozicijoje turėjome galimybę pamatyti eksponuojamas dovanas ir įdomius suvenyrus, padovanotus įvairiomis progomis Lietuvos muitinei. Taip išreiškiama pagarba ir Lietuvos muitinei. Tarp suvenyrų bei dovanų galima išvysti galybę statulėlių, primenančių apie skaidrų Lietuvos Respublikos muitinės darbą, nemažai ženklelių, nuotraukų, kurios taip pat byloja apie sąžiningą darbą.

  • Transportas Referatas
  • Microsoft Word 507 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1263 žodžiai)
  • Austeja
  • Muitinės muziejus
    10 - 5 balsai (-ų)
Muitinės muziejus. (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitines-muziejus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:24
×