Muitinės teisės subjektai


Mykolo Romerio universitetas. Subjekto apibrėžimas. Vienas iš svarbiausių muitinės teisės subjektų yra MUITINĖ. Svarbiausios sąvokos. Muitinės sistema. Muitinės departamentas. Uždaviniai. Funkcijos. Teritorinės muitinės. Vilniaus teritorinė muitinė. Uždaviniai. Funkcijos. Muitinės informacinių sistemų centras. Uždaviniai. Funkcijos. Muitinės kriminalinė tarnyba. Uždaviniai. Funkcijos. Muitinės laboratorija (uždaviniai). Funkcijos. Muitinės mokymo centras (uždaviniai). Funkcijos. Tarptautiniai muitinės teisės subjektai. Pasaulio prekybos organizacija (PPO). Pasaulio muitinių organizacija (PMO). Literatūra. Testas.


Muitinės teisė yra suvokiama keliomis prasmėmis: Kaip savarankiška, kompleksinė teisės šaka Kaip regioninės integracijos teisė Kaip administracinės teisės pošakis Kaip atskiras administracinės teisės institutas.

Su prekių gabenimu per muitinę bei su muitinės formalumų atlikimu susijęs platus verslo subjektų ratas. Su šiais klausimais dažniausiai yra susiję: Siuntėjai Gavėjai Vežėjai Ekspeditoriai Deklarantai Muitinės procedūros vykdytojai ir kita.

Siuntėjai – verslo subjektai, pagal civilines-teisines sutartis perduodantys prekes ar produkciją Gavėjai – verslo subjektai, kurie įsigyja prekes nuosavybėn arba įgyja teisę jas naudoti ar jomis disponuoti Vežėjai –verslo subjektai, teikiantys krovinio gabenimo paslaugas.

Ekspeditoriai – verslo subjektai, ne tik teikiantys krovinio gabenimo paslaugas, bet ir atliekantys muitinės ir kitus formalumus Deklarantai – verslo subjektai, pateikiantys muitinės deklaraciją, arba verslo subjektai, kurių vardu ši deklaracija pateikiama Muitinės procedūros vykdytojai – asmenys, atsakingi muitinei už prekėms taikomos muitinės procedūros reikalavimų įvykdymą.

Vienas iš svarbiausių muitinės teisės subjektų yra MUITINĖ.

1990 m. kovo 11 dieną, atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, buvo pradėta atkurti Lietuvos Respublikos muitinę 1990 m. spalio 11 dieną įsteigtas Muitinės departamentas 2004 m. gegužės 1 dieną Lietuvos Respublikos muitinė baigė svarbiausią etapą ir įstojo į Europos Sąjungos muitinių šeimą.

Muitinės informacinių sistemų centras įkurtas 2001 m.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 606 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 36 puslapiai (1363 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mindis
  • Muitinės teisės subjektai
    10 - 1 balsai (-ų)
Muitinės teisės subjektai. (2017 m. Sausio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitines-teises-subjektai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:45
×