Muitinės veiklos ypatumai ES Šengeno sutartis


Įvadas. Muitinės veikla. Muitinės procedūros. Muitinis tranzitas. Formalumai gabenant prekes. Kovos su pažeidimais faktai. Šengeno zona. Išvados. Literatūra. Priedai.

Darbo tikslas: Išanalizuoti vieną iš muitinės procedūrų - tranzitą, panagrinėti jos ypatumus.

Darbo uždaviniai: Aprašyti muitinės darbo reglamentus, saugumo politiką.

Citata: Lietuvos Respublikos muitinės kodeksas.

Cituoju: ASA.LT - TIR tranzito sistema

Iki Šengeno erdvės plėtros, vyravo vadinamasis Vestfalijos valstybių sistemos modelis, kuriame identitetas buvo traktuojamas kaip tautinė valstybė, sienos – kaip aiškiai nustatytos teritorinės linijos, o tvarka – kaip stabilus galios pasiskirstymas tarp suverenių valstybių. Vestfalijos modelyje suverenitetas – pagrindinis modernių politinių sistemų, kuriose teritorinio suvereniteto išsaugojimas yra svarbiausias saugumo ir užsienio politikos uždavinys, organizuojantis principas. Po 2004 metų ES plėtros, vėliau Šengeno erdvės plėtros, keitėsi ir išorinės sienos apsaugos modelis. Nėra vieningai priimta, kuris modelis vyrauja ES išorinės sienos apsaugos praktikoje. Mokslinėje literatūroje skirtingi autoriai, skirtingos valstybės pasisako už skirtingus modelius ir skirtingai juos vertina ES kontekste.

Bareboat charter – laivo be įgulos frachtavimas, kuriam nebūtina įgula ar nuostos yra įtraukiamos į susitarimo išdėstymą vietoj to, kad žmonės, kurie nuomoja laivą iš saininko būtų atsakingi ir rūpintųsi tokiais dalykais.

Intermodalinis gabenimas - transportavimo būdas, kada krovinys vežamas panaudojant kelias transportavimo rūšis.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2616 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jonas
  • Muitinės veiklos ypatumai ES Šengeno sutartis
    10 - 4 balsai (-ų)
Muitinės veiklos ypatumai ES Šengeno sutartis. (2015 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitines-veiklos-ypatumai-es-sengeno-sutartis.html Peržiūrėta 2019 m. Balandžio 23 d. 17:13
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!