Muitinio įvertinimo kontrolės organizavimas


Muitinio įvertinimo kontrolės principai. Muitinio ivertinimo kontroles sistemos modeliai. Muitinė prekių vertė – tai prekių, patenkančių į muitų teritorijos jurisdikciją. Lietuvos respublikos muitinės kontrolė diplominis. Muitinės kontrolės organizavimo etapai ir formos. Muitai kursinis darbas. Aptarnavimo organizavimas lesto diplominis darbas. Supaprastintų muitinės procedūrų. Organizavimo ir kontroles kursinis darbas. Apgavystes su muitine.

Įvadas. Teisės aktai galioje iki įstojimo į es ir po to. Lr muitinės prioritetinės užduotys muitinio įvertinimo kontrolės srityje. Muitinio įvertinimo kontrolės sistemos modeliai. Muitinio įvertinimo kontrolės sistemos organizacinė struktūra. Bendrosios muitinio įvertinimo kontrolės taisyklės. Prekių muitinio įvertinimo kontrolei naudojamos techninės priemonės. Dokumentai, pagrindžiantys prekių muitinę vertę. Importuojamų prekių muitinio įvertinimo kontrolės etapai ir formos. Pažeidimai, susiję su prekių muitine verte. Muitinio įvertinimo kontrolės tvarkos nesilaikymo galimos pasekmės. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas.

Lietuvos muitinei tapus es nare, Lietuvos muitinės, kaip muitų ir mokesčių administratoriaus, vaidmuo ir atsakomybė keičiasi, nes ji tapo atsakinga ne tik už Lietuvos valstybės, bet ir už dalies es biudžeto surinkimą. Įsijungus į es padidėjo muitinės atsakomybė, nes neteisėtai į šią rinką patekusios prekės gali padaryti žalą visai es rinkai, todėl muitinio tikrinimo trūkumai yra labai pavojingi. Ypač didelis dėmesys turi būti skiriamas prekių muitinio įvertinimo kontrolei, kadangi nuo importuojamų prekių muitinės vertės skaičiuojami importo muitai ir mokesčiai.

Prekių muitinė vertė - tai prekių, patenkančių į muitų teritorijos jurisdikciją, vertė, nuo kurios apskaičiuojami muitai ir mokesčiai. Ji nustatoma pagal tam tikras tarptautinėje prekyboje priimtas taisykles ir procedūras. Muitinio įvertinimo kaip ir daugumos kitų tarptautinės prekybos sričių reglamentavimo principus ir taisykles nustato daugiašaliai valstybių derybų dėl prekybos ir tarifų priimti susitarimai.

Muitinio įvertinimo srityje gana dažnas reiškinys – muitinės apgavystės, siekiant sumažinti arba padidinti importuojamų prekių muitinę vertę. Tačiau Lietuvos muitinė su tuo nesitaiksto ir taiko ypač sustiprintą muitinio įvertinimo kontrolę. Kiekvieną mėnesį muitinės departamento direktoriaus įsakymais tvirtinamos palyginamosios prekių kainos: jų nustatymas pagal muitinės turimus duomenis leido sukurti muitinės vertės realumo kontrolės sistemą minimaliausiomis sąnaudomis ir be papildomų išlaidų.

Lietuvos muitinė dalyvauja prekybos reguliavimo ir kontrolės veikloje. Sudėtingos arba nelanksčios muitinės procedūros gali padaryti neigiamą poveikį verslo konkurencingumui. Lietuvos muitinė turi gerinti verslininkų aptarnavimą. Todėl vis reikšmingesnės tampa supaprastintos muitinės procedūros ir muitinio įforminimo sparta, o pagrindiniais kontrolės kriterijais - rizikos analizės bei atrankos metodų taikymas. Svarią įtaką muitinės veiklai daro naujų informacinių technologijų plėtra. Po įstojimo į es muitinėje atsirado naujos funkcijos, reikalaujančios didesnių administracinių gebėjimų ir papildomų žmogiškųjų išteklių. Šioms funkcijoms atlikti turi būti perkvalifikuoti darbuotojai, išsaugant, panaudojant ir stiprinant jų gebėjimus. Efektyviam Lietuvos muitinės darbui būtina šiuolaikiška infrastruktūra, atitinkanti es reikalavimus.

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 41 KB
  • 2011 m.
  • 26 puslapiai (5554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dainius
  • Muitinio įvertinimo kontrolės organizavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Muitinio įvertinimo kontrolės organizavimas. (2011 m. Birželio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/muitinio-ivertinimo-kontroles-organizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:22
×