Muito poveikis kainai ir gamybos apimčiai


Muitu įtaka. Muitu poveikis kainai ir gamybos apimciai. Valstybės įtaka kainai. Muitų politikos įtaka bendriems šalies interesams. Referatai apie muitus. Mokesčių sistemos įtaka prekybai. Muitų įtaka lietuvos biudžetui. Kokia muitu zala. Muitu itaka biudzetui. Kaino poveikis.

Įvadas. Muitų rūšys ir klasifikacija. Muitų esmė ir funkcijos. Pagrindiniai importo ir eksporto muitai. Tarptautinės prekybos ribojimo tikslai ir priežastys. Muitų įtaka. Muitų politikos įtaka bendriems šalies interesams. Lietuvos muitų sistema įstojus į europos sąjungą. Išvados. Naudota literatūra. Muitas - mokestis (piniginė prievolė valstybei), kurį reikia sumokėti dėl to, kad prekės yra importuojamos į lietuvos respublikos muitų teritoriją arba iš jos eksportuojamos. Prekė - visoks kilnojamasis turtas, galintis būti užsienio prekybos objektu. Prekių mainai naudingi visoms besivystančioms šalims, kitaip jie laisva valia nevyktų. Mažoms šalims užsienio prekyba yra vienintelis būdas ekonomiškai neatsilikti nuo didžiųjų, o dažniausiai – tiesiog būdas garantuoti savo egzistavimą. Bet koks prekybos apribojimas galiausiai virsta žala visuomenei. Muitai yra valstybės suformuota netiesioginių mokesčių sistema, kuria siekiama apsaugoti nacionalinius gamintojus nuo užsienio prekių konkurencijos, reguliuoti atskirų prekių paklausą ir pasiūlą, saugoti šaliai svarbius gamtinius išteklius, spręsti gamtosaugos problemas, papildyti valstybės biudžeto pajamas. Šiame darbe nagrinėsiu muitus – labiausiai naudojamą prekybos politikos priemonę, poveikį kainai ir gamybos apimčiai. Darbo tikslas – išanalizuoti kokią įtaką muitai daro kainai ir gamybos apimčiai. Darbo uždaviai - apžvelgti, palyginti literatūrą susijusią su muitais ir jų daroma įtaką. Įvertinti muitų poveikį kainai ir gamybos apimčiai. Teorinėje darbo dalyje daugiausiai naudotasi užsienio bei lietuvos autorių moksliniais darbais, leidiniais, bei internete pateikiama informacija.

Įvadas

Muitai yra valstybės suformuota netiesioginių mokesčių sistema, kuria siekiama apsaugoti nacionalinius gamintojus nuo užsienio prekių konkurencijos, reguliuoti atskirų prekių paklausą ir pasiūlą, saugoti šaliai svarbius gamtinius išteklius, spręsti gamtosaugos problemas, papildyti valstybės biudžeto pajamas.

šiame darbe nagrinėsiu muitus – labiausiai naudojamą prekybos politikos priemonę, poveikį kainai ir gamybdarbo uždaviai - apžvelgti, palyginti literatūrą susijusią su muitais ir jų daroma įtaką.

Darbą sudaro įvadas, dalys ir išvados. Pagrindinė darbo medžiaga aprašyta 15 puslapių, įskaitspecialieji muitai taikytini kaip atsakomoji priemonė prieš diskriminacinius kitų valstybių ar jų grupių veiksmus Lietuvos respublikos atžvilgiu. Specialiųjų muitų normas ir mokėjimo sąlygas nustato įstatymai.

Antidempinginiai - taikytini, kai į Lietuvos respublikos muitų teritoriją importuojamos prekės, kurių eksporto kainos mažesnės už panašių prekių kainas, mokamas įprastomis verslo sąlygomis eksportuojančios valstybės rinkoje, ir dėl to atsiranda materialinė žala Lietuvos vietinei pramonei, tokios žalos vietinei pramonei grėsmė arba reali kliūtis kurti vietinę pramonę. Antidempingo muitų įvedimą ir taikymą reglamentuoja Lietuvos respublikos antidempingo įstatymas.

Kompensaciniai muitai taikomi, kai į Lietuvos respublikos muitų teritoriją importuojamos prekės, kurių gamybai arba eksportui tiesiogiai ar netiesiogiai buvo naudojama užsienio valstybės subsidija, jeigu jas importuojant gali būti padaryta žalos Lietuvos respublikos interesams. Kompensacinis muitas neturi viršyti nustatyto subsidijų dydžio. Kompensaciniai muitai gali būti įvedami priėmus šių muitų įvedimą ir taikymą reglamentuojantį įstatymą.

Fiskaliniai muitai yra tie, kurių tikslas yra apmokestinti prekes, siekiant padidinti valstybės biudžeto pajamas.

Protekciniai (apsaugos) - taikytini, kai į Lietuvos respublikos muitų teritoriją importuojamos prekės ir dėl to vietiniai gamintojai patiria juos žlugdančią užsienio įmonių konkurenciją. Protekciniai (apsaugos) muitai gali būti įvedami priėmus šių muitų įvedimą ir ta retorsiniai – taikytini apmokestinant prekes tų šalių, kurios labai padidina muitus savoms prekėms.

Išlyginamieji – muitai, kurie taikomi, kai prekės apmokestinamos, norint išlyginti importinių ir nacionalinės gamybos 1) nuolatiniai - mokami už importuojamas į Lietuvos respublikos muitų teritoriją ar eksportuojamas iš jos prekes, laikantis nuo metų laikotarpio nepriklausančios muito normos.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3974 žodžiai)
  • Giedre
  • Muito poveikis kainai ir gamybos apimčiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Muito poveikis kainai ir gamybos apimčiai. (2011 m. Lapkričio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/muito-poveikis-kainai-ir-gamybos-apimciai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:34
×