Muitų sąjunga ir jos svarba Lietuvos muitinei


Teisės skaidrės.

Muitų sąjunga ir jos svarba Lietuvos muitinei. Muitų sąjungai keliami tikslai. Svarbiausi Muitų sąjungos bruožai. Pagrindinės Muitų sąjungos nuostatos. Muitų sąjunga turi šiuos požymius. Lietuvos muitinė Muitų sąjungoje. Svarbesnis vaidmuo Lietuvos muitinei teko ir kitose visuomenės apsaugos srityse. Lietuvos muitinės atsakomybė. Muitinėje atsirado naujos funkcijos. Laisvas prekių judėjimas. Muitinės kontrolė. Veterinarinė kontrolė. Fitosanitarinė kontrolė. Importo –eksporto procedūros. Importas. Eksportas. Prekių tiekimo į ES ataskaita. PVM sąskaitų faktūra. Akcizais apmokestinamos prekės. Prekybos duomenų rinkimo ES viduje sistema. Laisvas kapitalo judėjimas. Laisvas asmenų judėjimas. Literatūra.


Muitų sąjungos šalys narės vykdo ne tik bendrą užsienio prekybos politiką, taiko bendrą muito tarifą, muitinės procedūras, bet ir susitaria dėl pajamų, gautų iš muitų, pasiskirstymo. 75% ES valstybių narių surinktos importo muitų sumos pervedama į ES biudžetą, kurio 12% sudaro muitų mokesčiai.

Lietuvos valstybei tapus ES nare, muitinės kaip muitų ir mokesčių administratoriaus vaidmuo ir atsakomybė pasikeitė. Muitinė tapo atsakinga ne tik už Lietuvos, bet ir už dalies ES biudžeto surinkimą.

Intelektinės nuosavybės teisių apsaugos, Aplinkosaugos, Produktų saugos, Nykstančių augalų ir gyvūnų rūšių apsaugos bei kitose.

Muitų sąjunga Lietuva tampa bendrosios rinkos nare – panaikinami visi muitų mokesčiai ir prekybiniai apribojimai tarp ES valstybių narių. Trečiųjų šalių atžvilgiu taikoma bendra užsienio prekybos ir muitų politika.

Neliko importo – eksporto procedūrų su ES šalimis.

Importo deklaracija Nereikia pildyti vežant prekes iš ES šalių. Importo PVM Nebereikia mokėti importo PVM įsivežant prekes iš ES valstybių.

Eksporto deklaracija Nereikia pildyti eksporto deklaracijų išgabenant prekes į kitas ES valstybes. 0 proc. PVM tarifas Jį galima taikyti ir toliau, jei įmonė turi patvirtinančius dokumentus, kad prekės išgabentos iš Lietuvos, ir prekių pirkėjas savo valstybėje bus įregistruotas kaip PVM mokėtojas.

 • Teisė Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Yffkhgjhjhgh
 • 27 puslapiai (938 žodžiai)
 • Universitetas
 • Teisės skaidrės
 • MS PowerPoint 315 KB
 • Muitų sąjunga ir jos svarba Lietuvos muitinei
  10 - 3 balsai (-ų)
Muitų sąjunga ir jos svarba Lietuvos muitinei. (2016 m. Gegužės 19 d.). http://www.mokslobaze.lt/muitu-sajunga-ir-jos-svarba-lietuvos-muitinei.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 08:54